Rezultate te kerkimit per termin: +Omar

Meta: total 1000 / total_found 1181 / time 0.000 / keyword[0] omar / docs[0] 1181 / hits[0] 1645 /
Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet
  • 2019-04-11

Ushtria rrëzon Presidentin e Sudanit pas 30 vitesh në pushtet

Presidenti i Sudanit, Omar al Bashir është rrëzuar nga pushteti dhe është arrestuar nga ana e ushtrisë, njoftoi ministri sudanez i Mbrojtjes, Awad Ibn Ouf. Presidenti, Omar al-Bashir ka qenë për gati 30 vjet në pushtet. Duke folur në televizionin shtetëror, ministri Awad Ibn Ouf tha se u

Mbrojtja për turp, Shpresat vetëm 1 pikë në Andorra!
  • 2019-03-26

Mbrojtja për turp, Shpresat vetëm 1 pikë në Andorra!

Një gol në minutën e 86-të i Din Sulës shpëtoi Shqipërinë e 21-vjeçarëve nga një humbje turpëruese ndaj Andorrës që u hakmorr një farë mënyre për humbjen e përfaqësueses së madhe duke ndalur Shpresat kuqezi në një barazim 2-2. Kjo ishte pika e parë për skuadrën e Alban Bush

Koka e tij vlente 10 mln $, por miku i Bin Laden jetonte nën hundën e ushtrisë së SHBA
  • 2019-03-12

Koka e tij vlente 10 mln $, por miku i Bin Laden jetonte nën hundën e ushtrisë së SHBA

Udhëheqësi me një sy i talebanëve Mullah Omar, për kokën e të cilit amerikanët kishin vendosur një shpërblim prej 10 milionë dollarë, i ka jetuar ditët e tij të fundit në paqe relative dhe brenda një banese jo shumë larg nga një bazë ushtarake amerikane. Ky detaj i panjohur më pa

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate
  • 2019-02-12

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate

Presidenti Donald Trump tha të martën se ndjesa që kërkoi ligjvënësja e re Ilman Omar për komentet e saj se anëtarët e Kongresit mbështesin Izraelin pasi paguhen për ta bërë këtë, është “e çalë” dhe se ajo duhet të japë dorëheqjen. Në komentet e bëra në Twitter g

Eqrem Çabej: Fan Noli ka diçka demonike në
  • 2019-02-01

Eqrem Çabej: Fan Noli ka diçka demonike në

Në këto çaste, në mes të kaq shkrimtarëve, një njeri që sështë shkrimtar e ka vështirë të thotë një fjalë të vetën për një personalitet shkrimtari me një format të tillë siç është Fan Noli. Kështu e nis shkrimin me titull Fan Noli ynë, kushtuar një prej personazheve më

Shpërthimi i gazsjellësit, zjarri shkrumbon të gjallë 71 persona (VIDEO)
  • 2019-01-20

Shpërthimi i gazsjellësit, zjarri shkrumbon të gjallë 71 persona (VIDEO)

Një tubacion gazi shpërtheu të premten në Meksikë dhe bilanci i viktimave prej asaj dite është rritur frikshëm duke shkuar në 71 persona që humbën jetën nga tragjedia që ndodhi në qytetin Tlahuelilpan, shteti Hidalgo. Numri i vdekjeve të reja u njoftua nga guvernatori i shtetit Hidalg

No Pic available
  • 2019-01-19

Shpërthen tubacioni i gazit, mbi 21 persona të vdekur

Së paku 21 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një tubacioni të gazit në Meksikën Qendrore. Guvernatori i shtetit të Hidalgos, Omar Fayad tha se shpërthimi është shkaktuar pasi karburanti është derdhur nga një tubacion. E dimë që vendi ku