Rezultate te kerkimit per termin: +Opers

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Sopranoja Mula në tetor në Tiranë

Sopranoja Inva Mula, dirigjenti Ermir Krantja, tenori Josif Gjipali jan disa nga artistt e njohur shqiptar, me t cilt Teatri Kombtar i Opers dhe Baletit do t hap siparin e sezonit artistik tetor-dhjetor 2010. Nga data 1 deri m 6 tetor n skenn e ktij teatri do t ngjitet premiera e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Opera La Canterina në Akademinë e Arteve

Stina koncertore pranverore e Akademis s Arteve n Tiran do t mbyllet me dy premiera t klass s opers n Salln e Madhe t koncerteve t ksaj Akademie. N datn 16 qershor studentt e klass s opers do t ngjiten n sken me opern “La Canterina” t Jozef Haidenit, e cila sht nj ope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.555Z

Silvano, opera në Apoloni

Projekti Vepra vjen si bashkpunim i tri shteteve N odeonin e Apolonis, m 2 shtator, ora 20.00, do t shfaqet premiera e opers “Silvano” t kompozitorit t mirnjohur italian Pietro Mascagni. Vepra sht nj bashkprodhim trepalsh shqiptaro-italiano-grek. Kjo oper do t jepet premier fal nj proje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Ekselentët dhe të rinjtë, si do ti mbajë shteti?

Pr artistt q i kan dhn imazh t mir artit shqiptar, q sa her kemi pasur nevoj pr kontributin e tyre, prgjigjja ka qen pozitive, q kan marr vlersime kombtare dhe ndrkombtare apo jan aktiv n vendin ku jetojn, Ministria e kulturs ka propozuar q pran Teatrit t Opers ata t priten me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Pas 5 vjet pritjeje

Pr 5 vjet mund ti bni dy fmij, t bheni baba apo babagjysh, milioner apo edhe t falimentoni, varsisht n ciln an e keni nafakn. Por, pas 5 vjet pritjeje ka dika t re edhe n fushn e muziks. T hnn n Prishtin pas 5 vjetve, Filarmonia Opera e Kosovs organizon shfaqje-premier t opers Rita. Rita, e cila v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.621Z

- Përshëndet Zëvendëskryeministri Namik Dokle- Sot, në mbrëmje, në Teatrin e Opers dhe Baletit, në Tiranë, nën patronazhin e Kryeministrit Fatos Nano, u organizua Ceremonia e "Ditës E

- Përshëndet Zëvendëskryeministri Namik Dokle- Sot, në mbrëmje, në Teatrin e Opers dhe Baletit, në Tiranë, nën patronazhin e Kryeministrit Fatos Nano, u organizua Ceremonia e "Ditës Europiane të Kujtesës së Shoah". Në këtë ceremoni ku merrte pjesë edhe Presidenti i Republikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.427Z

Vikena Kamenica, një Rozinë e dashuruar në Francë

Mexosopranoja shqiptare interpreton n opern “Berberi i Seviljes” n Festivalin e Sedieres. N rolin e Rozins n nj produksion ndrkombtar, Kamenica merr vlersimin e publikut dhe t kritiks franceze. Mexosopranoja tregon emocionet e premiers Mexosopranoja shqiptare po prjeton nj prvoj francez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama