Rezultate te kerkimit per termin: +Opera +Silvano

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] opera / docs[0] 2140 / hits[0] 4594 / keyword[1] silvano / docs[1] 115 / hits[1] 193 /
No Pic available
  • 2012-09-01

Dirigjenti italian: Smungon dëshira, por skenat

Opera e Rosinit në skenë nga një kast shqiptaro-italian. Berberi i Seviljes ngjitet fillimisht në skenën e Tiranës e mandej në Amfiteatrin e Apolonisë. Në kast ai ka shqiptarë, italianë dhe një bullgar. Të gjithë flasin gjuhë të ndryshme (megjithëse të gjithë shqiptarët dinë nga

Brecht&Weill, dy net nën qiell të hapur
  • 2011-09-09

Brecht&Weill, dy net nën qiell të hapur

Elsa Demo E mendoni një botë lypsarësh e prostitutash, një botë të allishverishit e korrupsionit në Odeonin antik të Apolonisë, përballë shkallëve prej guri, në mes gjelbërimit të një qyteti pa banorë dhe me sfond tempullin madhështor të Agonotetëve? Një vrasje Çezari po, siç

Silvano e Maskanjit sukses ne Apoloni
  • 2010-10-02

Silvano e Maskanjit sukses ne Apoloni

Pervec publikut artdashes fierak opera u ndoq nga perfaqesues te trupit diplomatik dhe drejtues te pushtetit vendor. Merrte pjese edhe Ambasadori i OSBE-se Robert Bosh Konsulli i Pergjithshem i Konsullates Italiane ne Vlore Serxhio Stroci zv/ministrja e Kultures Suzana Turku Presidenti i kultures se

No Pic available
  • 2010-09-18

8220Silvano8221 e Maskanjit sukses ne Apoloni

Pervec publikut artdashes fierak opera u ndoq nga perfaqesues te trupit diplomatik dhe drejtues te pushtetit vendor. Merrte pjese edhe Ambasadori i OSBE-se Robert Bosh Konsulli i Pergjithshem i Konsullates Italiane ne Vlore Serxhio Stroci zv/ministrja e Kultures Suzana Turku Presidenti i kultures se

No Pic available
  • 2010-09-18

Opera italiane 8220Silvano8221 ne amfiteatrin e Apolonise

Pervec shfaqjes ne Apoloni opera 115-vjecare do te prezantohet edhe per publikun italian ne Piazza Duomo te Foxhias me 5 shtator per te vijuar dy dite me pas ne Teatrin e Korfuzit ne Greqi. Sipas zevendesministres se Kultures Suzana Turku shfaqja e Silvano-s ne amfiteatrin e Apolonise behet ne kuade

No Pic available
  • 2010-09-10

Opera Silvano me sukses ne Itali dhe Greqi

TIRANE-Opera e kompozitorit te famshem Pietro Maskanji Silvano nje bashkeprodhim mes tre shteteve u shfaq me sukses ne Cerignola te Italise me 5 shtator dhe ne teatrin e Korfuzit me 7 shtator duke mbyllur keshtu turneun e saj prej tri shfaqje pas premieres se 2 shtatorit ne odeonin e Apolonise. Viti

No Pic available
  • 2010-09-05

Opera Silvano e Maskanjit premiere sot ne Apolloni

Premiera Silvano e kompozitorit te famshem italian Pietro Maskanji i ngre siparin ne 2 shtator ne arenen antike te Festivalit Nderkombetar te Operas ne Apolloni. Ne mbeshtetjen e MTKRS-se dhe ministrit Ferdinand Xhaferraj ne oren 2000 ne odeonin e Apollonise do te ngjitet opera premiere Silvano