Rezultate te kerkimit per termin: +Operacion

Meta: total 1000 / total_found 15452 / time 0.007 / keyword[0] operacion / docs[0] 15452 / hits[0] 19906 /
Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)
  • 2019-04-08

Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)

#td_uid_1_5cab981d09170 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/4707-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5cab9

Zbulohen 100 predha artilerie në Elbasan
  • 2019-04-06

Zbulohen 100 predha artilerie në Elbasan

100 predha artilerie janë zbuluar sot në njësinë administrative në Bradashesh, të qytetit të Elbasanit. Mësohet se efektivët e EOD, të batalionit xhenier të Komandës mbështetëse të FA, në më pak se 2 orë kanë bërë të mundur zbulimin e këtyre municioneve. Predhat u konsistuan

No Pic available
  • 2019-04-05

Drogë dhe prostitucion/ Europol shkatërron mafien shqiptare, 64 të arrestuar

Një megaoperacion i organizuar nga EUROPOL, ku u angazhuan 600 agjentë të organizatës policore evropiane në disa shtete, ka çuar në goditjen e mafias shqiptare. Europol njofton se janë arrestuar 64 persona, të dyshuar si anëtarë të mafies shqiptare. Gjithashtu sqarohet se 60 persona u a

Valixhe diplomatike me 23 mln  drejt Shqipërisë, reagon policia franceze
  • 2019-04-03

Valixhe diplomatike me 23 mln drejt Shqipërisë, reagon policia franceze

Ditën e djeshme, disa portale në Mali dhe në Francë përhapën lajmin se dy valixhe diplomatike me 23 mln euro brenda janë ndaluar në aeroportin Charles de Gaulle të Parisit dhe për destinacion kishin Shqipërinë. Edhe Gazeta Shqip e publikoi lajmin duke iu referuar si burim mediave respekt

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)
  • 2019-04-01

Trafik droge Shqipëri-Itali me familjen siçiliane, shqiptarët i gjen belaja (EMRAT)

Një operacion antidrogë i zhvilluar në Emilia Romanja, Abruzzo, Kalabri dhe Messina ka çuar në pranga 9 persona, mes të cilëve edhe dy shqiptarë që bashkëpunonin me një familje siciliane të drogës. Grupi kriminal trafikonte drogë mes Shqipërisë, ndërsa bazën e kishte bazën në Mes

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë
  • 2019-03-31

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë

Bandat shqiptare, kryesisht ato që merren me prostitucion dhe trafik droge janë duke vepruar brutalisht për zgjerimin e territorit ku veprojnë në Europë dhe një rast i paprecedentë presioni ndaj një biznesmeni është regjistruar së fundmi në Itali. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se