Rezultate te kerkimit per termin: +Operas

Meta: total 1000 / total_found 1992 / time 0.001 / keyword[0] operas / docs[0] 1992 / hits[0] 3375 /
Zonjat janë të lutura të heqin kapellat
  • 2017-06-20

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat

Teatri Andon Zako Cajupi në qytetin e Korçës tashmë ka hapur dyert nën një rikonstruksion të ri. Dy ditë më parë në një ceremoni ku ishte I pranishëm dhe kryeministri Edi Rama, teatrit iu rikthye shkëlqimi i munguar. Ka patur gjithmonë në Korçë një lloj rivaliteti mes teatrit dhe

No Pic available
  • 2017-06-10

Përgatitjet e fundit për hapjen e Sheshit Skënderbej

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, fton të gjithë qytetarët e Tiranës që ti bashkohen ceremonisë festive të hapjes së Sheshit Skënderbej, i cili nga sot në mbrëmje do të jetë i hapur për fëmijët, prindërit, gjyshet e gjyshërit. Por, që gjithçka të jetë gati për k

No Pic available
  • 2017-06-09

SheshiSkënderbejnë festë, nga lahutat e veriut, deri te vallet e Dropullit

Dita e nesërme do të jetë një ditë feste për kryeqytetin. Bashkia e Tiranës përmes një ceremonie të veçantë do të bëjë hapjen e sheshit Skënderbej, i cili do të jetë tërësisht në dispozicion vetëm të këmbësorëve. Pas gurëve nga të gjitha trojet shqiptare, në skenën e im

No Pic available
  • 2017-06-09

Koncerti për hapjen e sheshit Skënderbej, nga lahutat e veriut deri te vallet e Dropullit

Kjo e shtunë do jetë një ditë feste për kryeqytetin. Bashkia e Tiranës përmes një ceremonie të veçantë do të bëjë hapjen e sheshit Skënderbej, i cili do të jetë tërësisht në dispozicion vetëm të këmbësorëve. Pas gurëve nga të gjitha trojet shqiptare, në skenën e improv

No Pic available
  • 2017-05-31

Haradinaj, Hoti dhe Kurti japin premtimet e para zyrtare për Kosovën

Partitë politike në Kosovë kanë nisur sot zyrtarisht fushatën elektorale. Kandidatët për Kryeministër Ramush Haradinaj, Avdulla Hoti dhe Albin Kurti kanë shprehur mesazhet e para ndaj qytetarëve të Kosovës. Ndërkohë Bashkimi Europian do të dërgojë një mision vezhguesish më 11 qers

No Pic available
  • 2017-05-23

Ramona Tullumani, Xhilda e bukur shqiptare në Sofje

Soprano Ramona Tullumani interpretoi me sukses në premierën e operas Rigoletto në Teatrin e Operas dhe Baletit të Sofjes (Bullgari), duke marrë duartrokitjet e shumta të publikut dhe vlerësimet e kritikës. Këtë herë së bashku me tenorin shqiptar, Adrian Xhema, këngëtarja lirike nga Shq

Marrëveshje me Kinën, i dhuron 3 milionë $  Shqipërisë
  • 2017-05-11

Marrëveshje me Kinën, i dhuron 3 milionë $ Shqipërisë

U nënshkrua sot në mjediset e Ministrisë së zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Marrëveshja e Bashkëpunimit Ekonomik e Teknik ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës Popullore të Kinës. Marrëveshja u firmos ng