Rezultate te kerkimit per termin: +Operative

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.761Z

Shpenzimet operative, shkurtohen10%

Blerina Hoxha Qeveria do te shkurtoje me 10 per qind shpenzimet operative te mbetura per tu realizuar gjate periudhes se mbetur te ketij viti. Kerkesen per shkurtimin e shpenzimeve e ka bere kryeministri i vendit, Sali Berisha dje gjate mbledhjes se qeverise. Gjate mbledhjes se qeverise, kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.575Z

Fluturojnë shpenzimet operative të qeverisë

Buxheti Vetëm gjatë vitit 2009, u shpenzuan 41 milionë dollarë më shumë Qeveria shqiptare ka shpenzuar gjatë vitit të kaluar rreth 270 milionë dollarë për shpenzime operative e mirëmbajtjeje, me një rritje të konsiderueshme prej 18 për qind ose mbi 41 milionë dollarë kundrejt vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.854Z

Investime apo shpenzime rutinore operative?

Në deklaratën për shtyp që bëri Zëdhënësja e Grupit Parlamentar të PD-së, deputetja Jorida Tabaku, akuzoi qeverinë se “për herë të pare në Shqipëri ne kthehemi 10 vite pas, ku borxhi nuk përdoret më p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.744Z

Shtohen telefonatat ne sallen operative

Kjo është salla operative, vendi ku mbërrijnë informacionet nga terreni dhe koordinohen shërbimet për t’ju përgjigjur ngjarje. Nga 12 743 telefonatat e mbërritura në këtë sallë për 6-mujorin e parë, 7882 telefona ishin p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.971Z

Navratil: 6 pikat skane force operative

Numri dy i ambasades amerikane ne Shkup, Tomas Navratil ka deklaruar se 6 pikat e planit te OKB per misionin EULEX nuk kane asnje force operative. Sipas tij, ato jane me teper politike dhe nuk do te kene asnje ndikim ne institucionet e Kosoves, si ne polici, drejtesi, etj. “EULEX es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.146Z

Lista e Zonës Operative të Shalës (Dokument)

Komisioni qeveritar për verifikimin e kategorive të dala nga Lufta e UÇK'së, ka publikuar sot listën e verifikuar për Zonën Operative të Shalës. Lista preliminare tregon se 1 mijë e 724 individëve u është njohur statusi i veteranit luftëtarit të UÇK'së, 193 individëve u është njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.442Z

Kosove, KFOR nis stervitjen operative

Nga dita e sotme trupat e KFOR-it ne Kosove kane nisur nje stervitje operative e cila do te zgjase deri me 8 nentor. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave stervitja ka si qellim te tregoje se trupat nderkombetare jane te gatshme te veprojne ne cdo moment. Sipas burimev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama