Rezultate te kerkimit per termin: +Operatori

Meta: total 1000 / total_found 3648 / time 0.002 / keyword[0] operatori / docs[0] 3648 / hits[0] 4900 /
Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia
  • 2019-04-04

Tirana dy ditë pa drita, zonat ku do mungojë energjia

Operatori i Sistemit të Transmetimit të energjisë elektrike ka njoftuar këtë të enjte se disa zona të Tiranës do të përballen me kufizime të energjisë elektrike nga ora 8 e mëngjesit deri në 16 të pasdites, sot dhe nesër. Kjo, për shkak të investimeve që OST po kryen me sistemin

Operatori i TCH lëndohet gjatë protestës së opozitës
  • 2019-03-28

Operatori i TCH lëndohet gjatë protestës së opozitës

Protesta e opozitës nisi me një incident me banorët e Astirit, të cilët u ndaluan të marshonin drejt Parlamentit përmes Pedonales, duke sjellë edhe konfrontimin me policinë. Në mes të protestuesve ishin ish-deputetë demokratë, të cilët pas kritikave të kryetarit Basha ishin shpërnd

Pas skandalit me DH Albania, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender
  • 2019-03-12

Pas skandalit me DH Albania, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender

Operatori i Transmetimit të Energjisë kërkon të realizojë 100 milionë euro investime në rrjet përmes një procedurë të veçantë duke anashkaluar ligjin e prokurimeve publike. Procesi ka nisur zyrtarisht në datën 28 dhjetor të vitit të kaluar, nga ish administrori i OST, Klodian Gradec

Ditë të vështira për energjinë, 78 mln euro për import
  • 2019-03-07

Ditë të vështira për energjinë, 78 mln euro për import

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë hidrike, e cila e ka çuar vendin në kufijtë e një krize të mirëfilltë energjetike. Të dhënat zyrtare tregojnë se në janar prodhimi i energjisë në Hidrocentralin e Fierzës ra me 3 herë krahasuar me janarin e vitit të kaluar, n

No Pic available
  • 2019-02-23

Moti i keq lë pa energji disa zona në Fushë Krujë

Erërat e forta kanë dëmtuar rrjetin elektrik e për pasojë disa zona të Fushë-Krujës janë pa energji elektrike. Kështu mësohet se energjia është ndërprerë në Nikël, Bubq, Borizanë dhe Thumanë. Mungesën e energjisë e konfirmon dhe Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike

Kaos në aeroportin italian, emigranti zbret në pistë dhe
  • 2019-01-16

Kaos në aeroportin italian, emigranti zbret në pistë dhe

Aeroporti i Malpensës në Milano ka qenë në alarm mbrëmjen e djeshme, me dhjetë avionë të cilët kanë ndryshuar drejtimin, duke shmangur uljen, për shkak të një personi nga Egjipti, i cili është hedhur nga dera e pasme e avionit që duhej ta transportonte në Dubai. Pasi ka zbritur në

OSHEE garanton furnizimin me energji për natën e ndërrimit të viteve
  • 2018-12-31

OSHEE garanton furnizimin me energji për natën e ndërrimit të viteve

31 dhjetori është dita me konsumin më të lartë të energjisë në Shqipëri. Operatori i sistemit të shpërndarjes thotë se kulmi do të arrijë në orët e pasdites deri në darkë dhe për këtë janë marrë masa si nga ana teknike ashtu dhe ajo sasiore, që të ketë energji pa ndërprerj