Rezultate te kerkimit per termin: +Operatorit

Meta: total 1000 / total_found 2702 / time 0.001 / keyword[0] operatorit / docs[0] 2702 / hits[0] 3667 /
OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro importe
  • 2017-06-22

OSHEE do blejë energji. Po vjen thatësira, duhen 18 mln euro importe

Situata e vështirë hidrike e ka detyruar Operatorin e Shpërndarjes të hapë me shpejtësi procedurat për të nisur importet e energjisë. Top Channel ka mësuar se OSHEE ka çelur ankadin për të blerë mbi 285 mijë mega energji nga importi për të përballuar furnizimin e vendit me energji

Morën pjesë në fushatë, pezullohen 2 drejtues të OSHEE
  • 2017-06-12

Morën pjesë në fushatë, pezullohen 2 drejtues të OSHEE

Dy drejtues të lartë të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike janë pezulluar nga puna ditën e sotme me akuzën e pjesëmarrjes në fushatë elektorale. Burime zyrtare nga Operatori i Shpërndarjes bëjnë me dije se është pezulluar nga detyra drejtori i OSHEE ne Elbasan, Bukur

Super-avionët si stacion karburanti në qiellin plotësisht të errët
  • 2017-06-02

Super-avionët si stacion karburanti në qiellin plotësisht të errët

Avioni i parë cisternë që mund të mbushë me karburant avionët luftarakë në qiell dhe në errësirë të plotë, po kalon testet e fundit përpara blerjes së paralajmëruar nga Forcat Ajrore të SHBA-ve. Bëhet fjalë për 179 Boeing’s KC-46 ‘Pegasus’, të cilët do të dor

No Pic available
  • 2017-06-02

Haki Mustafa emërohet Administrator i Përgjithshëm i OSHEE-së

Haki Mustafa emërohet në postin e Administratorit të Përgjithshëm të OSHEE-së Ai do të zëvendësojë Ardian Çelën në këtë detyrë. Ky emërim i ri vjen si rezultat i marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha.  Prezantimi u bë sot në ambientet

Haki Mustafa administratori i ri i OSHEE, zëvendëson Adrian Çelën
  • 2017-06-02

Haki Mustafa administratori i ri i OSHEE, zëvendëson Adrian Çelën

Haki Mustafa është emëruar drejtori i ri i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE. Mustafa, që është propozim nga Partia Demokratike, në kuadër të marrëveshjes PS-PD, zëvendëson në këtë detyre Adrian Çelën. Lajmi bëhet i ditur nga burime zyrtare të OSHEE. Ha

No Pic available
  • 2017-05-25

Drejtori i OSHEE-së u vra aksidentalisht, ja kush ishte shënjestra

Drejtori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Vlorë, Roland Saliu si dhe Erven Hyseni, pronar i një televizioni lokal, kanë gjetur vdekjen nga breshëritë e kallashnikovit në Vlorë. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme, jashtë ambienteve të një lokali, ku person

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia shoqëron 15 persona
  • 2017-05-25

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia shoqëron 15 persona

Krimi makabër që ndodhi pasditen e së mërkurës në Vlorë, ku humbën jetën dy persona, ende nuk ka një autor të dyshuar. Policia e Vlorës ka shoqëruar në komisariat 15 persona, të dyshuar që mund të kenë dijeni ose lidhje me vrasjen e drejtorit të Operatorit të Shpërndarjes së En