Rezultate te kerkimit per termin: +Operimet

Meta: total 113 / total_found 113 / time 0.000 / keyword[0] operimet / docs[0] 113 / hits[0] 134 /
No Pic available
  • 2016-11-14

Mazhoranca dhe opozita të ndarë në qëndrimin për kodin e ri telefonik

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar arritjen e marrëveshjes së një dite më parë për kodin telefonik  shtetëror të Kosovës. Në një postim në fb, Thaçi thotë se me kodin e ri në fushën e telekomunikacionit forcohet edhe më tej pozita e shtetit të Kosovës në arenën

No Pic available
  • 2016-09-10

Nga tetori, Kosova me kod telefonik dhe me një operator serb

Kosova do të marrë kodin telefonik shtetërorë +383 në fillim të muajit tetor. Njëkohësisht nga fillimi i tetori pritet të licencohet një operator serb mobil që do ti ketë operimet e kufizuara. Këtë e ka bërë të ditur në një intervistë për KosovaPress, kryetari i Bordit të Autor

Koncesioni për Durrës-Kukës, brenda 2016-s, 164 mln lekë mirëmbajtje për tunelin
  • 2016-08-21

Koncesioni për Durrës-Kukës, brenda 2016-s, 164 mln lekë mirëmbajtje për tunelin

Sokol Çobo Shqiptarët vazhdojnë të paguajnë për autostradën Durrës-Kukës, ose siç njihet Rruga e Kombit. Fillimisht u pagua për ndërtimin e saj, ku mësohet se kostoja ka shkuar 1.3 miliardë euro. Më pas, shqiptarët vazhdojnë të paguajnë taksën e qarkullimit, të future në çmimi

ARRSH, 1 mld lekë për mirëmbajtjen 1-vjeçare për tunelin e Krrabës
  • 2016-08-17

ARRSH, 1 mld lekë për mirëmbajtjen 1-vjeçare për tunelin e Krrabës

  Tenderi, para dhënies me koncesion të këtij aksi Sokol Çobo Tuneli i Krrabës vazhdon të rëndojë xhepat e taksapaguesve. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur një procedurë prokurimi me vlerë 1 miliardë lekë të vjetra për mirëmbajtjen njëvjeçare për këtë tunel. Sipas dokume

AKP lëshon në përdorim aplikacionin për shikim të statusit të kërkesave kreditore
  • 2016-08-16

AKP lëshon në përdorim aplikacionin për shikim të statusit të kërkesave kreditore

Bordi i Drejtorëve dhe Menaxhmenti i AKP-së, i zgjedhur së fundmi, është zotuar se do të punojë intensivisht në ngritje të transparencës dhe informim të shpejtë dhe të saktë të opinionit publik mbi të gjitha vendimet dhe aktivitetet, në interes publik, që AKP i ndërmerrë në ope

Ndërtimi i TC Kosova e Re mund të nis brenda një viti
  • 2016-05-04

Ndërtimi i TC Kosova e Re mund të nis brenda një viti

Banka Botërore ka rikonfirmuar vazhdimin e mbështetjes të saj për sektorin e energjisë në Kosovë dhe sektorë tjerë. Kjo u theksua sot nga drejtori ekzekutiv i Bankës Botërore, Frans Godts, i cili i shoqëruar nga ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci kanë vizituar mjediset e

Rinasi/ Sa vite shtyhet koncesioni dhe çparashikon marrëveshja e re që shkon në Kuvend
  • 2016-04-23

Rinasi/ Sa vite shtyhet koncesioni dhe çparashikon marrëveshja e re që shkon në Kuvend

Marrëveshja e re për ekskluzivitetin e Rinasit është depozituar për miratim në Kuvend. Marrëveshja sanksionon se nëse ndonjë aeroport, përveç Aeroportit te Kukësit, vihet në punë afati i koncesionit do të zgjatet për një periudhë që nuk do të tejkalojë limitin maksimal prej 4