Rezultate te kerkimit per termin: +Opozits

Total: 937
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Zgjimi i vonuar i opozits

N nj vend demokratik , opozita ka nj nga funksionet m t rndsishme t jets politike, at t kontrollit t qeverisjes. Qytetart n zgjedhjet parlamentare japin dy mandate njkohsisht: njri prej tyre sht mandati q merr forca apo koalicioni politik pr t qeverisur vendin ndrsa madati i dyt ka t bj me kontroll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Rui: Berisha shantazh opozits

Partia Socialiste, ke reaguar sot me an t deputetit Gramoz Rui, lidhur me deklaratn e djeshme t kryeministrit Berisha n Kuvend, q sipas opozits ishte nj shantazh ndaj saj. Rui deklaroi se kjo ishte shantazhi i radhs, ndaj minorancs n Kuvend, por sipas tij, opozita nuk do t trhiqej n qllimet e saj pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Berisha apel bashkpunimi opozits

Kryeministri Sali Berisha i kathirrje opozits q t bashkpunoj lidhur me shtjen e heqjes s imunitetit, q sipas tij po pengon luftn ndaj korrupsionit. Duke vlersuar shtjen si mjaft t rndsishme, Berisha shtoi se lufta kundr korrupsionit prbn nj ndr premtimet e qeveris dhe nj kusht mjaft t rndsishm pr in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Ruci: Berisha, dgjo argumentat e opozits!

Deputeti socialist Gramoz Ruci krkoi nga kryeministri Sali Berisha q t degjoj argumentat e opozits pr zgjidhje t krizs dhe vetm pasi t ketkt ai mund t jap reagimin e tij lidhur me propozimet. “Zoti kryeministr, kembet mbaji ne toke mendjen ne koke. Shqiperia eshte ne krize dhe kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Berisha: Opozits ia sjellim Fazlli

sht shoqruar me debate t shumta seanca e djeshme parlamentare, ku kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpr ndaj akuzave t opozits pr bashkpunim t tij me biznesmenin Damir Fazlli. Berisha, ka ironizuar dhe krcnuar deri diku opozitart duke u shprehur se nse ata pranojn , ai sht i gatshm t sjell n Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Protesta e opozits, Rama: Nga bashkimi yn do t lind qeveria e re

Ora 18: 25 Kreu i Partis Socialiste, Edi Rama, ka akuzuar qeverin se ka zhytur vendin n mjerim. Ai e ka cilsuar kt qeveri si m t korruptuarn. Lideri socialist ka theksuar se vendi ndodhet nn diktaturn e nj qeverie q nuk ka mbajtur asnj premtim. Shqipria sht marr peng nga politika e vjetr, tha Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Argita Malltezi i prgjigjet opozits

Pas akuzave t shumta nga ana e opozits, ka reaguar vajza e kryeministrit Berisha. Argita Malltezi (Berisha), ka pranuar q biznesmeni serbo-boshnjak Damir Fazlli, ishte klient i saj. Me an t nj deklarate, zonja Malltezi shpjegon pr mediat, se nuk ka qen asnjher ortake me nj person t till. Pr shka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama