Rezultate te kerkimit per termin: +Opozitarizmi

Total: 239
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.577Z

PD: Pleh-opozitarizmi, forma mafioze e politikes

Hedhja e qeseve me plehra perpara nje institucioni, eshte akti i fundit i psikopatise dhe paranojes se kryetarit te Partise Socialiste, Edi Rama. Ky eshte qendrimi qe mbajti dje zedhenesja e Partise Demokratike, Erla Mehilli pergjate nje deklarate per mediat. "Partia Demokratike mendon se akti i qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.597Z

Opozitarizmi i opozitës

Sadedin Çeliku Opozitarizmi shqiptar është një sëmundje e vjetër, e diagnostikuar nga politika shqiptare, por ende vuajmë prej sepse nuk i është gjetur kura. Demokracia bazohet në konceptin e qeverisjes së shumicës. Kjo demokraci është tipike për sistemet parlamentare dy ose më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.241Z

Opozitarizmi anti-globalist

Grid Rroji Që nga fitorja e duarve të  pastra më 3 korrik 2005, Shqipëria po përjeton një periudhë të opozitarizmit anti-globalist. Në vend të krijimit të ideve të reja të qeverisjes, nëpërmjet hartimit të politikave alternative apo qeverisë hije siç premtoi tre vje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.584Z

Mëhilli: Pleh – opozitarizmi i Ramës, forma mafioze e të bërit opozitë që s’ka asnjë lidhje me opozitën e vërtetë

“Partia Demokratike mendon se akti i qeseve të zeza me plehra të njëriut shpirtkazëm,që i ka mohuar kafshatën e gojës djalit të tij të vetëm për 9 vjet rrjesht, që ka akuzuar të atin si baba të fëmijës së tij, që ka trajtuar në mënyrë c’njerëzore bashkëshorten e ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.375Z

Fotografia e Enverit dhe opozitarizmi me patina i Bashës

Nga Luan Kurti Zhurmë e madhe po bëhet këto ditë për foton e Enverit që u shfaq në sfondin e festimeve për 29 Nëntorin pas krahëve të Ramës dhe Metës. Zërave revoltues të disa ish të përndjekurve i është bashkuar edhe ai i liderit të selisë blu, Lulëzim Bashës. Ai duke i dhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.913Z

Opozitarizmi si injorim i analizes post-humbje

Aleksandër Çipa - Opozita e re shqiptare, pra Partia Demokratike, nuk mund ta nisë misionin opozitar pa kryer shpejt në kohë dhe me seriozitet reflektiv analizën dhe njëherazi reformimin e vet. Analiza kërkon gjithëpërfshirje, jo vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.043Z

Bashkeshorti i ministres dhe opozitarizmi

Transmetuar me 02082015 - 1110 PUBLICITET Nga Besnik Mustafajbr br br Ne nje nga seancat e fundit te sesionit parlamentar qe sapo u mbyll kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Demokratike solli para Parlamentit nje audio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama