Rezultate te kerkimit per termin: +Oqeanis

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.861Z

Kosovë, hapen edhe pesë ambasada të reja

Ministri i Punëve të Jashtme të, Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar se gjatë vitit 2012 do të hapen edhe pesë ambasada. Hoxhaj në një prononcim për mediat kosovare, ka thënë se pesë ambasadat e reja do të hapen në Amerikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.695Z

Botërori i klubeve: Auckland City në gjysmëfinale

Është Auckland City surpriza e vërtetë e Botërorit të klubeve. Skuadra nga Zelanda e Re bëri mrekullinë e radhës duke mposhtur në sfidën e parë cerkfinale algjerianët e Setif me rezultatin 1-0. Me këtë sukses kampionët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.964Z

Australi zbulohet nje sasi rekord droge

Policia australiane sekuestroi një sasi rekord droge, në një operacion madhor të realizuar të mërkurën. Në total, autoritetet australiane zbuluan një sasi prej 235 kilogramësh metamfetaminë dhe 115 kilogramësh kokainë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.392Z

Starton boterori i klubeve per 2011-en

Nis lufta për fronin e mbajtur nga Interi. Në stadiumin “Tojota”, është luajtur ndeshja e parë e Botërorit për klube 2011, ku Kashiua Rejsol mposhtën me shifrat 2-0 kampionët e Oqeanisë, Aukland Sitin. Sfida është mbyllur me dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.944Z

FIFA e harroj krejt Realin!

FIFA ka përmbledhur në një foto zyrtare 12 momentet më interesante të vitit 2012 që përshkuan futbollin botëror. Ajo që ka irrituar drejtuesit e Realit është "harresa" e FIFA-s për të përshkuar titullin e Realit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.201Z

Cila është prejardhja jonë?

Herët, a vonë, kjo pyetje na lind të gjithëve. Shkencëtarët amerikanë dhe ata britanikë kanë krijuar një algoritëm të ri për analizimin e AND-së, që njihet si Struktura e Gjeografisë së Popullsisë, ose GPS. Ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.904Z

Kosova kërkon njohjen nga Singapori

PRISHTINE-Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme të Singaporit, Kasiviswanathan Shanmugam. Ministri Hoxhaj e ka njoftuar homologun nga Singapori për progresin që po ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama