Rezultate te kerkimit per termin: +Ora +Diellore

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.001 / keyword[0] ora / docs[0] 53880 / hits[0] 82176 / keyword[1] diellore / docs[1] 1203 / hits[1] 2030 /
Sueton Zhugri, poeti shqiptar që ka bërë për vete Finlandën
  • 2016-06-07

Sueton Zhugri, poeti shqiptar që ka bërë për vete Finlandën

Nga Hamza HATIKA Sueton Zhugri, ka lindur në Tiranë në 29.11.1971 nga një familje dibrane qytetare. Dashuria për të shkruar poezitë e para atij i ka ardhur rreth moshës 12 vjeçare, por më intensivisht në vitet e gjimnazit ku edhe formimi i tij vjen në ngritje pa kthim drejt formimit si i

No Pic available
  • 2016-05-12

Njerëzit në Gjermani po paguhen për të konsumuar energji elektrike

Gjermana ka aq shumë energji të ripërtëritshme, sa që konsumatorët po paguhen për të konsumuar elektricitet. Sipas Quartz, që citon të dhëna nga Agora Rnergiewende, moti i favorshëm dhe erërat e forta në 8 Maj bënë që erërat, termocentrale diellore dhe hidroelektrike të prodhonin

Shatërvanë me ujë shiu dhe gurë e pemë nga e gjithë Shqipëria, ja si do të jetë sheshi Skënderbej
  • 2016-04-05

Shatërvanë me ujë shiu dhe gurë e pemë nga e gjithë Shqipëria, ja si do të jetë sheshi Skënderbej

Tirana do të ketë një shesh të sajin qendror të dedikuar tërësisht këmbësorëve dhe që me gurët dhe bimësinë që do të popullohet, do të simbolizojë të gjitha krahinat shqiptare, brenda dhe jashtë Shqipërisë. Bashkia e Tiranës ka prezantuar sot në prani edhe të kryeministrit E

Dashuritë fatale të Prustit
  • 2015-12-30

Dashuritë fatale të Prustit

Prust – shënimet e një jete në ethe. Fletoret e shënimeve të Prustit janë shfaqur sërish në libraritë e Parisit: kësaj radhe në një botim luksoz të Editions Saints Perès, ku janë përfshirë shënime biografike e në mënyrë të veçantë mendime për shkrimet e tij, romanet e

No Pic available
  • 2015-10-25

Sot ndryshon ora, flemë një orë më shumë

Nga sot flini një orë më shumë, pasi nis përllogaritja e orës dimërore. Në orën 3:00 pas mesnatës së 24 tetorit, akrepat e orës u kthyen në orën 2:00. Ndryshimi i orës bëhet dy herë në vit në javën e fundit të tetorit dhe në të dielën e fundit të marsit me qëllim shfrytëz

Ndryshimi i ores ne Turqi Erdogan ndryshe nga Europa
  • 2015-10-25

Ndryshimi i ores ne Turqi Erdogan ndryshe nga Europa

0 brbr SSSAbrASS brbrPer here te pare turqit jane te bashkuar per pyetjen e dites Sa eshte ora Oret qe ndryshojne ne menyre automatike jane kthyer 60 minuta prapa megjithe vendimin e qeverise per ta shtyre levizjen e akrepave pas zgjedhjeve te pergjithshme te parashikuara me 1 Nentorbrbr brbrSipas

No Pic available
  • 2015-10-24

Të dielën ndryshon ora, do të flemë një orë më shumë

Nga nesër përgatituni të flini një orë më shumë, pasi nis përllogaritja e orës dimërore. Në orën 3:00 pas mesnate akrepat e orës duhet të kthehen në orën 2:00. Ndryshimi i orës bëhet dy herë në vit në javën e fundit të tetorit dhe në të dielën e fundit të marsit me qëllim