Rezultate te kerkimit per termin: +Ora +News

Meta: total 1000 / total_found 6450 / time 0.005 / keyword[0] ora / docs[0] 48853 / hits[0] 75292 / keyword[1] news / docs[1] 13712 / hits[1] 17846 /
Ekzekutohet me armë zjarri pranë lokalit një 40-vjeçar
  • 2016-04-11

Ekzekutohet me armë zjarri pranë lokalit një 40-vjeçar

Një 40-vjeçar është gjetur i vrarë me armë zjarri pranë një lokali në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së hënës rreth orës 7:00, në fshatin Katund i Ri, në aksion rrugor Elbasan-Metalurgji. Sipas policisë viktima dyshohet se është shtetasi me iniciale Sajmir Beqiri rreth 4

No Pic available
  • 2016-04-11

Xhihadistët në Greqi, frikë nga radikalët e trajnuar në Kosovë dhe Bosnjë

Edhe Greqia është vënë në alarm për rekrutimin e xhihadistëve. Kushtet tejet të këqija me të cilën jetojnë emigrantët mund ti detyrojnë ata që të rekrutohen nga elementë ekstremistë nëpërmjet internetit. Autoritetet greke kanë marrë informata nga shërbimet homologe si Italia,

No Pic available
  • 2016-04-11

Ky gjarpër mund të vrasë 250 000 minj vetëm me një pickim

Ky gjarpër i zbuluar në shkretëtirë është i ngjashëm me gjarpërinjtë e detit. Ngjyra e tij tregon rrezikshmërinë e lartë të helmit. Një pickim i vetëm i gjarprit Taipan përmban helm të mjaftueshëm për të vrarë 250 mijë minj. Helmi i tij mund të vrasë 20 njerëz përnjëherës

No Pic available
  • 2016-04-11

Të majtët francezë marrin shembull Shqipërinë për zgjedhjet brenda partisë

Ka një rast kur Shqipëria merret shembull dhe në mediat ndërkombëtare nuk flitet vetëm për krime apo probleme. Megjithatë, shembulli nuk është edhe aq për të na bërë krenar. Në fjalorin politik të së majtës franceze, pjesëmarrja në një garë për kreun e një partie politike vet

Ekzekutohet me armë zjarri vëllai i Gentian Beqirit
  • 2016-04-11

Ekzekutohet me armë zjarri vëllai i Gentian Beqirit

40-vjeçari i cili u ekzekutua mëngjesin e sotëm në Elbasan është vëllai i Gentjan Beqirit, i cili është vrarë më 15 gusht 2012 në banesën e tij ku ndodhej nën masën e arrestit shtëpie. Sajmir Beqiri u gjet i vrarë me armë zjarri pranë një lokali në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur m

Kush po e pengon reformën në drejtësi? Ja përgjigja e Tanja Fajon
  • 2016-04-10

Kush po e pengon reformën në drejtësi? Ja përgjigja e Tanja Fajon

Në një intervistë për Ora News me gazetaren Ilva Tare, europarlamentarja, Tanja Fajon, është shprehur se politika shqiptare duhet ta miratojë reformën në drejtësi si kusht që vendi të ecë përpara në rrugën e hapjes së negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Fajon ka

Tanja Fajon Ja kush po e pengon reformen ne drejtesi
  • 2016-04-10

Tanja Fajon Ja kush po e pengon reformen ne drejtesi

Transmetuar me 09042016 - 2218 Ne nje interviste per Ora News me gazetaren Ilva Tare europarlamentarja Tanja Fajon eshte shprehur se politika shqiptare duhet ta miratoje reformen ne drejtesi si kusht qe vendi te ece perpara ne rrugen