Rezultate te kerkimit per termin: +Ora

Meta: total 1000 / total_found 53880 / time 0.021 / keyword[0] ora / docs[0] 53880 / hits[0] 82176 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Kapen 17 kg kanabis në tre operacione, 6 të arrestuar

Një sasi në total prej 17 kg drogë e llojit kanabis janë sekuestruar nga policia në Fier, Gjirokastër dhe Shkodrës. Gjashtë persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim. Më konkretisht, në një sasi prej 5 kg e 32 gr lëndë narkotike kanabis sativa u sekuestrua ng

No Pic available
  • 2016-10-20

Aksidenti për vdekje i policëve, arrestohet në spital drejtuesi i mjetit

Dy persona janë arrestuar nga policia e Korçës në lidhje me aksidentin e ndodhur në aksin rrugor Korçë-Blinisht pranë fshatit Plasë. Në pranga përfunduan shtetasi me iniciale N.A, 54 vjeç dhe 22 vjeçari Neki taipi, banues në fshatin Dvoran. Arrestimi i tyre u bë pasi, dje në rrugën

No Pic available
  • 2016-10-20

Rita Ora në Americas Next Top Model

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, do të marrë pjesë në një spektakël të ri televiziv në SHBA Ajo do të jetë udhëheqëse e panelit të jurisë të spektaklit më të madh të bukurisë dhe modelimit në Amerikë. Njekohesisht ajo do të jetë edhe në rolin e prezantueses në Americas Nex

No Pic available
  • 2016-10-20

Thaçi: Rama smund të flasë në emër të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e konsideron artificial debatin rreth vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Beograd. I ftuar në emisionin Opinion të gazetarit Blendi Fevziu, Thaçi tha se nuk komentonte opinionet e askujt, e madje as të ministrit të Jashtëm të Kosovës

No Pic available
  • 2016-10-20

Punëtori vdiq duke montuar shkallës, arrestohet pronari i banesës

Një 47 vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit, pas vdekjes së një 41 vjeçari në banesën e tij. Në pranga përfundoi Spartak Gjyli, banues në lagjen Nr.13, Plazh. Më datë 19.10.2016,  rreth orës 09:40,  shtetasi L.B. 41 vjeç, ka qenë duke punuar në banesën e shtetasit Spar

No Pic available
  • 2016-10-20

Amb. britanik: Të shqetësuar nga kultivimi i kanabisit në Shqipëri

Ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Nuncan Norman, shprehet i shqetësuar për kultivimin e kanabisit në vend. Në një intervistë të publikuar tek Mapo, Norman thekson se vendi i tij e ndjek me shqetësim këtë fenomen, duke kërkuar më shumë veprim nga institucionet ligjzba

No Pic available
  • 2016-10-20

Universitetet, Nikolla: Skema e pranimeve nga vetë studentët

Me rastin e nisjes së vitit të ri akademik, ministrja e Arsimit Linditika Nikolla dhe rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni kanë zhvilluar një takim tek Fakulteti i Shkencave të Natyrës. Ministrja theksoi se në këtë vit akademik studiojnë 120 mijë studentë, duke shtuar se skem