Rezultate te kerkimit per termin: +Oranews

Meta: total 1000 / total_found 72740 / time 0.026 / keyword[0] oranews / docs[0] 72740 / hits[0] 101244 /
Zv/ministrja e Kulturës del kundër Kumbaros: Gaboi me ligjin për artin dhe kulturën
  • 2018-02-14

Zv/ministrja e Kulturës del kundër Kumbaros: Gaboi me ligjin për artin dhe kulturën

Zv/ministrja e Kulturës, Valbona Shujaku e ftuar në studion e 360Gradë në Ora News pranoi se ligji për artin dhe kulturën ka pasur gabime nga ana e Ministrisë së Kulturës. Shujaku: Ligji për artin dhe kulturën, besoj se është një keqkuptim. Besoj është për gabim të Ministrisë së

No Pic available
  • 2017-11-22

DioGuardi: Më 11 shtator shqiptarët qanin, kurse grekët dhe serbët gëzoheshin

Ish-kongresmeni amerikan dhe themeluesi i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikane, Xhozef DioGuardi, i vetmi grupim lobues për shqiptarët në Uashington, deklaroi se shqiptarët janë më pro amerikanët, më pro demokratikët dhe më tolerantët në aspektin fetar. Sipas Xhozef DioGuardit, më 11 sh

No Pic available
  • 2017-11-06

Çako pret homologun e Turqisë: Luftë kundër elementëve radikalë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, priti në takim një Delegacion të Lartë të Policisë Turke të kryesuar nga Selami Altinok, Guvernator dhe Drejtor i Përgjithshëm i Sigurisë i Republikës së Turqisë. Policia e Shtetit thotë se “Fokusi i këtij takimi ish

No Pic available
  • 2017-11-06

Goditet rrjeti i falsifikimit të pasaportave të BE, 6 shqiptarë të implikuar

Policia greke ka goditur një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të emigrantëve, që i pajiste me pasaporta të falsifikuara, njoftoi media greke të hënën. Në një operacion të organizuar në bashkëpunim me  Europolin, janë zbuluar katër laboratorë të falsifikimit të pasaporta

No Pic available
  • 2017-11-06

Rruga e Kombit e para në Shqipëri që do të bëhet me pagesë

Në buxhetin e shtetit shqiptar që u është paraqitur deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, është prezantuar edhe një platformë e detajuar për punimet në infrastrukturën rrugore të këtij vendi, shkruan sot Koha Ditore. Ajo që të bën përshtypje është fakti që, për segmentin Fu

No Pic available
  • 2017-11-06

Dokument i vitit 1405, ku Kosova përmendet me një emër tjetër

Historiani nga Kosova  Jahja Drançolli njofton për një dokument që ka hasur në arkivin e Dubrovnikut. Postim me shkas: Duke nxjerrë Kosovën nga dokumente të vitit 1405! Kosovën e sotme gjatë shekujve e kemi ndeshur me emra të ndryshëm. Për herë të parë me emrin e sotëm do ta nd

No Pic available
  • 2017-11-06

Trump: Programi i Koresë Veriore, kërcënim për botën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është kërcënim për botën dhe ka përsëritur se periudha e durimit strategjik ndaj Phenianit ka përfunduar.  Duke folur sot në Tokio, pas takimit me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe,