Rezultate te kerkimit per termin: +Orenj

Meta: total 167 / total_found 167 / time 0.000 / keyword[0] orenj / docs[0] 167 / hits[0] 208 /
Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara
  • 2019-01-23

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar në lidhje me situatën në vend pas reshjeve të shumta të shiut dhe dëborës. Raportohet se disa zona janë të bllokuara, ndërsa në zona të tjera kalimi i automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë. Situata paraqitet si me poshtë: Qarku Shkodër. Bashkia Shko

No Pic available
  • 2018-08-21

Kreu marrëdhënie me 14-vjeçaren, pranga të riut në Librazhd

Një rast i abuzimit me të mitur është shënuar në fshatin Orenjë të Librazhdit. Policia njofton se ka arrestuar një 21 vjeçar pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 14 vjeçare. Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, u arrestua në fl

No Pic available
  • 2017-08-29

Tetë vatra të reja zjarri

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në disa qarqe të  vendit. Megjithatë, Emergjencat Civile nënvizojnë se në pjesën më të madhe të rasteve situata është vënë nën kontroll. Kështu, në fshatin Karmë, Pukë kanë qenë aktive disa vat

No Pic available
  • 2017-08-12

Nis ndërtimi i lotit të dytë i rrugës së Çermenikës

 Qeveria po financon ndërtimin e lotit të dytë të rrugës së Çermenikës që lidh disa fshtara në zonën e Librazhdit. Aksi ka një gjatësi 5 km dhe i jep fund vështërsisë së kalimit për qindra familje. Kryetari i Bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra dhe deputeti socialist Taula

No Pic available
  • 2017-05-27

Kapet me drogë dhe armë në banesë, pranga 23-vjeçarit nga Librazhdi

Specialistët e Sektorit të narkotrafikut në Drejtorinë e Elbasanit, kanë arrestuar në flagrancë një 23 vjeçar, pasi në banesën e tij është gjetur lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e të riut Alfonc Qosja, nga fshati Orenjë i Librazhd

Historia e Qazim Koculit: U dogji kazermën italianëve për shkak të një qeni, partia e dekoroi si antifashist
  • 2016-11-08

Historia e Qazim Koculit: U dogji kazermën italianëve për shkak të një qeni, partia e dekoroi si antifashist

Nga Bardha Nergjoni Letërsia, por sidomos kinemaja shqiptare e komunizmit na ka ngulitur idenë se gjatë luftës, të angazhuarit në luftë, i madh i vogël, kryenin edhe aksione të ndryshme guerrile. Dhe ndër to, veç atentateve ishin dhe prerja e telave të telefonit apo djegja e kazermave

Pushkatimi i ballistëve/ Uran Butka: Ata që si vrau Mehmeti, i theri Dushan Mugosha
  • 2016-11-03

Pushkatimi i ballistëve/ Uran Butka: Ata që si vrau Mehmeti, i theri Dushan Mugosha

Historiani Uran Butka e quan një nga betejat më të përgjakshme të luftës civile ndërmjet Ushtrisë NÇ dhe forcave luftarake nacionaliste atë të 21 tetorit 1943 në Golem të Lushnjës. Z.Butka tregon përmes fakteve historike frymën terroriste që serbët Miladin Popoviç dhe Dushan Mu