Rezultate te kerkimit per termin: +Organe

Meta: total 1000 / total_found 2512 / time 0.001 / keyword[0] organe / docs[0] 2512 / hits[0] 2969 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Bën 2253 km me biçikletë për të dëgjuar zemrën e vajzës në trupin e dikujt tjetër

Çiklisti Bill Conner udhëtoi 1400 milje (2253 km) për të dëgjuar zemrën e vajzës së tij të vdekur në trupin e dikujt tjetër. Histori sa emocionuese aq dhe prekëse. Bill udhëtoi me biçikletë nga Wisconsin, në Baton Rouge, Lousiana në ditën e baballarëve. Conner u flimua teksa me st

No Pic available
  • 2017-06-22

Sanitarja e spitalit tregon si u inefektua me tuberkuloz gjatë punës

Plot 15 vjet duke punuar në spitalin rajonal të Durrësit, vitet e fundit duke iu përkushtuar pacientëve me tuberkuloz,  pa e ditur se një ditë do të preket edhe ajo nga kjo sëmundje infektive.   Pacientja F.S, 45 vjeç është e shtruar  në spitalin universitar Shefqet Ndoqi

No Pic available
  • 2017-06-22

Sanitarja e spitalit tregon si u infektua me tuberkuloz gjatë punës

Plot 15 vjet duke punuar në spitalin rajonal të Durrësit, vitet e fundit duke iu përkushtuar pacientëve me tuberkuloz,  pa e ditur se një ditë do të preket edhe ajo nga kjo sëmundje infektive.   Pacientja F.S, 45 vjeç është e shtruar  në spitalin universitar Shefqet Ndoqi

No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

No Pic available
  • 2017-06-13

Klientelizmi politik: Donatori i LSI-së fiton miliona në tendera publikë

Përgjatë dy dekadave të fundit, partitë politike në Shqipëri kanë fshehur donatorët e mëdhenj të fushatave elektorale, duke deklaruar pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vetëm emra funksionarësh partiakë. Por në vitin 2016, kjo traditë u thye nga Lëvizja Socialiste për Integrim

Gjykata pezullon nga detyra drejtorin e Albpetrol, Endri Puka
  • 2017-06-07

Gjykata pezullon nga detyra drejtorin e Albpetrol, Endri Puka

Gjykata e Vlorës ka pezulluar nga detyra administratorin e Albpetrol, Endri Puka për çështjen e vendburimit të Amonicës. Vendimi, i cili mban datën 2 qershor ka ardhur pas kërkesës së Prokurorisë së Vlorës. Organi i akuzës pretendon se Endri Puka ka shkelur ligjin pasi nuk rishtetëzo

No Pic available
  • 2017-06-02

Kulluri: Administrata ka 6 muaj që punon në fushatë elektorale

Ish-sekretari i përgjithshëm i ministrisë së Mbrojtjes Ervin Kulluri tha në emisionin Ekopolitikë të gazetarës Aurora Sulçe, se administrata ka 6 muaj që merret me fushatë. Ai tha se Rama nuk do të bashkëpunojë me ministrat e PD për të goditur njerëzit e tij në administratë. Kullu