Rezultate te kerkimit per termin: +Organeve

Meta: total 1000 / total_found 14167 / time 0.007 / keyword[0] organeve / docs[0] 14167 / hits[0] 18295 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pjesmarrja e ulët në votime, mesazh ndaj politikës e institucioneve

Koalicioni i  Vëzhguesve Vendorë ka dalë me raportin e parë paraprak lidhur me ditën e votimit. Problematike shihet pjesmarrja e ulët në zgjedhje e votuesve,  që sipas KVV duhet te shihet si një mesazh i forte ndaj klasës politike dhe te gjitha institucioneve te zbatimit te ligji

No Pic available
  • 2017-06-26

Mogherini dhe Hahn: Presim gjetjet për akuzat e blerjes së votave

Përfaqësuesja e lartë e BE, Federica Mogherini dhe komisioneri Johannes Hahn në një deklaratë të përbashkët në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri thonë se presion gjetjet e vëzhguesve ndërkombëtarë për akuzën e blerjes së votës. Dy zyrtarët e lartë thanë se zgjedhjet përgjithë

No Pic available
  • 2017-06-24

KQZ përcakton rregullat për ditën e votimit, rastet kur ndërhyn policia

KQZ ka miratuar rregullat që do të ndiqen për personat që do të lejohen në qendrat e votimit. Në rast të incidenteve KZAZ njoftojnë komisionerët dhe KQZ që më pas veprojnë duke njoftuar forcat e rendit. Klement Zguri: KQZ vendosi gjatë ditës së votimit nga momenti i hapjes së qendra

No Pic available
  • 2017-06-23

Bën 2253 km me biçikletë për të dëgjuar zemrën e vajzës në trupin e dikujt tjetër

Çiklisti Bill Conner udhëtoi 1400 milje (2253 km) për të dëgjuar zemrën e vajzës së tij të vdekur në trupin e dikujt tjetër. Histori sa emocionuese aq dhe prekëse. Bill udhëtoi me biçikletë nga Wisconsin, në Baton Rouge, Lousiana në ditën e baballarëve. Conner u flimua teksa me st

No Pic available
  • 2017-06-21

Isa Mustafa: Nuk do bëjmë koalicion me PDK

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ka përjashtuar çdo koalicion me PDK. Në një status në FB, Mustafa thotë se mundësia e koalicioneve me parti të tjera do të shikohet pas çertifikimit të rezultateve dhe sipas interesit të votuesve të LDK. Reagimi i Mustafës në FB LDK është parti e cila nuk

No Pic available
  • 2017-06-21

Halimi: Punonjësi i bashkisë socialiste grisi planin ekonomik të Bashës

Incidenti e elektoral në Urën Vajgujore ka pasur si protagonist të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe një punonjës të bashkisë që drejtohet nga socialistët. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kandidati për deputet i PD-së në qarkun e Beratit, Eduard Halimi. Agreso

No Pic available
  • 2017-06-19

Moisiu: Gjyqtarët duan të mbulojnë punët e pista të tyre

Padia e gjyqtarëve kundër ligjeve të reformës në drejtësi ka shqetësuar edhe ish Presidentin e Republikës Alfred Moisiu. Në një prononcim për mediat, Moisiu tha se kërkesat e gjyqtarëve synojnë dobesimin e ligjit dhe mbrojtjen e tyre personale, ndërsa shprehu dyshimin për pranimin n