Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatn

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] organizatn / docs[0] 60 / hits[0] 70 /
Mbreti i drogës El Chapo i shpall luftë ISIS me këtë letër kërcënuese
  • 2015-12-10

Mbreti i drogës El Chapo i shpall luftë ISIS me këtë letër kërcënuese

Njëri prej lordëve të drogës që është ndër personat më të kërkuar në botë mësohet se i ka "shpallur luftë" Shtetit Islamik nëpërmjet një letre kërcënuese. Joaquín "El Chapo" Guzmán duket se i ka dërguar një e-mail që është ç'koduar liderit Abu Bakr Al Baghdadi pasi një

No Pic available
  • 2010-09-01

Meta pritet nga zv.presidenti i Guatemalës

Turi Gjat qndrimit n Guatemal, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, u prit n nj takim t veant nga zv.presidenti i Republiks s Guatemals, Rafael Espada, me t cilin diskutoi rreth mundsive t zgjerimit t bashkpunimit mes dy vendeve, mes Shqipris dhe rajonit t Ameriks Qendrore, si

No Pic available
  • 2010-09-01

Shqipëria, kërkesë për të qenë vëzhguese në Organizatën e Shteteve Amerikane

Shqipria ka krkuar antarsimin pran Organizats s Shteteve Amerikane, n cilsin e Vzhguesit t Prhershm, i cili pritet t rris vizibilitetin e aksionit dhe angazhimit diplomatik t Shqipris, n shrbim t interesit kombtar t vendit. Kjo shtnga ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, gjat n

No Pic available
  • 2010-09-01

Kur yjet e Hollivudit nuk janë aq të mirë sa thonë...

Divat e kinemas, sportit dhe t muziks rrok vazhdojn t grumbullojn m shum se kurr popullaritet, duke thn se prpiqen ta shptojn botn. Por duke fshehur pas ksaj t tjera qllime... Angelina Jolie dhe Brad Pitt thon se parat q marrin nga shrbimet e ndryshme fotografike i prdorin pr kampet e refugjatve n

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2010-08-27

Njerëzit më pak besim te Bashkimi Europian

Eurobarometri Sondazhi i fundit tregon ulje t besimit n institucionin e Brukselit Besimi i njerzve tek Bashkimi Europian ka rn n nivele rekord n shum vende antare t organizats. Kjo ka ndodhur edhe ndrsa vende t ndryshme po prballen me nj shtim t madh t papunsis dhe t problemeve financiare, veanrish

No Pic available
  • 2010-08-26

Kur Nënë Tereza për Shqipërinë ishte agjente e Vatikanit

Viti 1979. Për herë të parë fliste Lazër Bojaxhiu, vëllai i misionares me çmimin Nobel për paqen. <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size: