Rezultate te kerkimit per termin: +Organizats +Joqeveritare

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] organizats / docs[0] 154 / hits[0] 198 / keyword[1] joqeveritare / docs[1] 3470 / hits[1] 3915 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Kur yjet e Hollivudit nuk janë aq të mirë sa thonë...

Divat e kinemas, sportit dhe t muziks rrok vazhdojn t grumbullojn m shum se kurr popullaritet, duke thn se prpiqen ta shptojn botn. Por duke fshehur pas ksaj t tjera qllime... Angelina Jolie dhe Brad Pitt thon se parat q marrin nga shrbimet e ndryshme fotografike i prdorin pr kampet e refugjatve n

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2010-07-15

Rregullimi i Ballkanit

Perdja sht gati t ngrihet n aktin e radhs s diplomacis ballkanike: mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) pr ligjshmrin e pavarsis s Kosovs n 2008, pritet t bhet i ditur m von kt ver. Mbshtetja n GJND ishte nj tentim mendjempreht diplomatik i Beogradit pr t ble

No Pic available
  • 2010-07-12

Kush është fituesi i vërtet i Kupës së Botës

Ku po shkojnë gjithë këto para dhe kush përfiton vërtet nga botërori? Pr nj koh Sepp Blatter renditej n shkalln e plqyeshmris n Afrikn e Jugut fill pas Nelson Mandels, ather kur bosi i FIFA-s e solli Botrorin 2010 pr t parn her n tokn afrikane. "FIFA sht prfituesi

No Pic available
  • 2010-04-25

Berisha fton Ramën: Gati të përballemi në debate televizive

Jam i gatshëm të përballem me ty për çdo çështje, pasi respekti im për opozitën është i palëkundur", - deklaroi z. Berisha. Nj respekt i palkundur ndaj opozits s majt i Kryeministrit Sali Berisha q duket se e inkurajon pr nj debat t hapur televiziv me kundrshtarin

No Pic available
  • 2008-11-01

Analistt amerikan: Pozicioni serb pr Kosovn sht konfuz, ndrsa ai shqiptar i qart dhe ka - pavarsin

Pozicioni negociues i Beogradit ndaj Kosovs sht konfuz dhe joadekuat dhe se ai nuk ka strategji t formuluar unike dhe prfundimare. Beogradi sht n defansiv konstante dhe n pocizion t paqart. Ndrkaq shqiptart kan strategji t qart dhe t caktuar - pavarsin, t ciln si besohet do ta arrijn me lobimin inte

No Pic available
  • 2008-11-01

Zyra pr Mbrojtjen e Qytetarve kritikon

Zyra pr Mbrojtjen e Qytetarve i bn thirrje administrats shtetrore dhe partive politike pr transparenc "Dy mij e njqind raste korrupsioni jan vetm nj pjes e vogl e dukuris q po grryen shtetin dhe shoqrin," thon ata. Mungesa e transparencs ishte tipari kryesor i administrats shtetrore dhe forcave po