Rezultate te kerkimit per termin: +Organizats

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Organizata e Veteranve e prjashton Gecin

Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s njoftoi sot se e ka prjashtuar nga radht e saj Gani Gecin, me arsyetimin se ai kashkelje t rnd t statutit t organizats dhe ka njollosur vlerat e UK-s. Vendimi pr prjashtim sht marr nga Kryesia e ksaj organizate, gjat mbledhjes s mbajtur m 10 dhjetor. Prmes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

Shefi i veteranve

Express: A ka pasur raste t tjera prve Gani Gecit, kur nj veteran sht prjashtuar nga Organizata? Muharrem Xhemaili : Nuk sht rasti i par q nj veteran largohet nga Organizata e Veteranve t Lufts s UK-s, ka pasur raste edhe m hert. do njeri, do veteran q shkel rregulloren, programin, kodin e etiks, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

OBSH: Betonizimi i Tiranës shkurton me 2 vjet jetën

do qytetar i Tirans humb 1 deri n 2 vjet jet nga niveli i lart i ndotjes s ajrit q vijn vetm si pasoj e punimeve n qendr t qytetit, n sheshin Sknderbej. Nuk kemi t bjm me deklarata apo sulme t kundrshtarve politike t kryebashkiakut Edi Rama, por me nj prfundim t Organizats Botrore t Shndetsis. Bhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Baradei krkon masa kundr programeve brthamore

Shefi i Organizats pr energji brthamore, Mohamed el Baradei krkon krijimin e nj sistemi ndrkombtar, pr parandalimin e furnizimeve me lnd nukleare. Para asambles s prgjithshme t OKB n Nju Jork,Baradei shpejgoi se kjo mas sht e domosdoshme me qllim zvoglimin e rrezikut pr prodhimin e armve brthamore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Nis procesi gjyqësor ndaj Aldo Bares

 sht hapur pas 11 vjetsh nga krijimi i organizats kriminale procesi gjyqsor kundrejt Aldo Bares ish-kapo i Bands s Lushnjes. N Gjykatn e Krimeve t Rnda, trupi gjykues i kryesuar nga Fatmira Hajdari ka nisur shqyrtimin e veuar kundrejt t pandehurit Bare, i cili akuzohet pr nj sr veprash penale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Organizata terroriste, 5 të ndaluar në Europë

5 persona t dyshuar pr terrorizm jan arrestuar n mbar Europn. Hetimi i Eurojust, organizmi europian pr bashkpunim n fushn e drejtsis ishte shtrir n Itali, Franc e Britani t Madhe. baza e organizats terroriste ndodhej n Milano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.207Z

Mesazhi i ri i Bin Laden: SHBA, fajtore për ndryshimet klimatike

Shtetet e Bashkuara dhe fuqit e tjera botrore jan fajtore pr ndryshimet klimatike. Mesazhi i ri i Osama Bin Laden lshon kritika t forta ndaj ish-Presidentit Bush, pr refuzimin e Traktatit t Kiotos. Ky sht mesazhi i dyt i organizats terroriste n pak dit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama