Rezultate te kerkimit per termin: +Organizata

Meta: total 1000 / total_found 20427 / time 0.009 / keyword[0] organizata / docs[0] 20427 / hits[0] 25239 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-19

Kush është bosi nga Shqipëria që është koka e trafikut të kokainës? DEA nis hetimet

Policia greke ka zbardhur skemën si funksiononte organizata e kokainës e përbërë nga shqiptarë dhe grekë, kur 4 ditë më parë u arrestuan 5 persona. Zyrtarisht njoftohet se mes të arrestuarve, 4 janë shqiptarë të moshës 34-56 vjeç dhe një biznesmen grek 61-vjeçar i njohur në zonën

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

Kokainë mes orizit, arrestohet lezhjani
  • 2017-06-17

Kokainë mes orizit, arrestohet lezhjani

Një 46 vjeçar është arrestuar pasi në makinën e tij u sekuestruan 46 gram kokainë. Elton Gjini banues në Lezhë u arrestua për akuzën “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal. Kokaina iu gjet në makinë në një qese me pako me oriz d

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA
  • 2017-06-17

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA

Pushteti dhe politika vazhdojnë të shihen si mundësia më e lehtë për pasurim të shpejtë në Kosovë. Politikanët, vazhdojnë të mbeten ndër njerëzit më të pasur në Kosovë, përderisa, nuk ka një mundësi ligjore për hetimin dhe vërtetimin e pasurisë së tyre. Kjo gjendje, ka bër

No Pic available
  • 2017-06-16

Arbana: Lamë mënjanë politikën, fokusi tek nevojat

Përfaqësues të shoqërisë civile kanë prezantuar këtë të premte në një takim informues shembuj të ndryshëm të fushatave që kanë ndërmarrë për ti ardhur në ndihmë kategorive në nevojë. Sevim Arbana përfaqësuese e Në dobi të gruas tha se organizata që ajo drejton i ka lënë