Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatat +Ndrkombtare

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.018 / keyword[0] organizatat / docs[0] 9573 / hits[0] 11345 / keyword[1] ndrkombtare / docs[1] 1149 / hits[1] 2090 /
No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2010-08-29

Hyn në fuqi vendimi, rritja e pagave të ushtarakëve

Kush dhe sa përfitojnë rritje page nga 1 korriku: Doganat, mësuesit e edukatorët, hetuesit e SHKB-së. Klasifikimi i vendeve të punës Qeveria rrit pagat e ushtarakve aktiv t Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris. Vendimi i marr m 8 korrik tashm ka hyr n fuqi pas bot

No Pic available
  • 2010-08-26

Carola Muller-Holtkemper, ambasadorja e re gjermane në Tiranë

Nj zonj do t jet zvendsuesja e Borchardt. Pritet shkmbimi i letrave kredenciale Republika Federale e Gjermanis sjell n Shqipri nj grua pr t drejtuar ambasadn gjermane n Tiran. Zonja Carola Müller-Holtkemper sht zvendsuesja e ish-ambasadorit Bernd Borchardt. Diplomatja m e re e ardhur n Tiran,

No Pic available
  • 2010-08-12

Sekretet e spiunazhit të kohëve moderne

Edhe pse kan kaluar shum vite nga prfundimi i Lufts s Ftoht, vende t ndryshme vazhdojn q t drgojn agjent t fsheht npr bot, pr t marr informacion. Por korporatat, terroristt dhe hetuesit privat jan gjithashtu pjes e bots misterioze e shpesh t errt t spiunazhit Zbulimi i befasishm dhe shum i zhurmshm

No Pic available
  • 2010-08-10

Meta në Damask: Siria të rishikojë qëndrimin e Kosovës

Pavarësia e Kosovës, e pakthyeshme Pavarsia e Kosovs tashm sht nj fakt i pakthyeshm. Vendimi i fundit i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis e vrteton edhe m mir kt gj. Ky fakt sht theksuar nga zvendskryeministri njhersh dhe ministr i Punve t Jashtme t Shqipris, Ilir Meta, gjat takim

No Pic available
  • 2010-08-05

Cefa: AKKP, mekanizma ligjorë për rishikimin e vendimeve

Instituti i Revizionimit, të veprojë shpejt dhe të kthejë pronën tek pronari Kthimi i prons tek pronari i ligjshm mbetet nj nga problemet ende t pazgjidhura. Pr shkak t qndrimeve abuzive, falsifikimeve dhe korrupsionit pronn e pronarve t ligjshm e kan marr individ t tjer. Po

No Pic available
  • 2010-08-05

Spiunazhi rus në Evropën Lindore

Shefi i zyrs ushtarake t Presidentit, prfaqsuesi i ekis n NATO dhe zvendsshefi i kabinetit t Presidentit, kan dhn dorheqje pasi nj spiun rus kishte kontaktuar me zyrat e tyre, duke shnuar kshtu rrezikun m t madh pr sigurin e ushtris eke. Agjenti, nj ek me emrin Robert Rachardzo,