Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatat

Meta: total 1000 / total_found 9358 / time 0.004 / keyword[0] organizatat / docs[0] 9358 / hits[0] 11100 /
Koalicioni? Vasili: Edi Rama e humbi shansin
  • 2017-06-22

Koalicioni? Vasili: Edi Rama e humbi shansin

Në Top Story, Petrit Vasili la të kuptohej se LSI nuk do të hynte në koalicion qeverisës me Edi Ramën Kryeministër. I pyetur nga Sokol Balla nëse koalicioni mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim ka vdekur, Vasili iu përgjigj duke përdorur edhe sloganin e fushatës.

No Pic available
  • 2017-06-22

Gjenden 50 kg marijuanë në bregdetin e Puglias, nisin hetimet

Policia italiane ka sekuestruar gjatë orëve të fundit 50 kg marijuanë të konfeksionuar në pako të mëdha përgjatë bregdetit të komunës Monopoli në provincën e Barit. Mendohet se lënda narkotike është braktisur nga skafistët ndërsa e transportonin përmes detit nga Shqipëria drejt

No Pic available
  • 2017-06-18

HELMUT KOHL / Biri dhe babai i Gjermanisë së re

Çdo gjë ishte e përgatitur, kur ai ishte i ri, për ta bërë Helmut Kohlin një profesionist të mirë të provincës gjermane. Në vend të kësaj, ai u bë një nga gjigandët e politikës botërore. Një histori e normalitetit të angazhimit qytetar, në një vend që zbuloi demokracinë pas

No Pic available
  • 2017-06-18

Një ditë punë e OSBE, Tejler: Ndjekim çdo zhvillim të fushatës zgjedhore

Zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri janë vetëm 1 javë larg dhe pritshmëria për to është e lartë, si nga aktorët vendas por edhe nga të huajt, sidomos nga OSBE-ODIHR, i cili ndodhet tashmë prej më shumë se 1 muaj në misionin e tij të 13 për të vëzhguar zgjedhjet në Shqipëri. S

No Pic available
  • 2017-06-15

Mbi 70% e partive kanë anashkaluar çështjet mjedisore

Pas thirrjeve të bëra nga biznesi për qartësim të programeve politike, janë organizatat mjedisore ato që kërkojnë të njihen me hapa konkretë nga partitë politike. Kreu i grupit Ekolëvizja Xhemal Mato u shpreh se çështjet mjedisore të cilat kanë një ndikim të ndjeshëm për ekonomi

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar

No Pic available
  • 2017-06-12

Zgjedhjet në Kosovë, mbyllen qendrat e votimit, nis numërimi i votave

Mbyllen zyrtarisht qendrat e votimit për zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë, proces ky që nga monitoruesit është vlerësuar i qetë dhe pa incidente të theksuara. Mediat kosovare raportojnë se në të gjithë Kosovën sot është votuar në 889 qendra votimi me gjithsej 2,490 vendvotim