Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatave +Joqeveritare

Meta: total 951 / total_found 951 / time 0.001 / keyword[0] organizatave / docs[0] 8033 / hits[0] 9597 / keyword[1] joqeveritare / docs[1] 2958 / hits[1] 3316 /
HRW: Merkel mund të bëjë ndryshime në Azerbajxhan
  • 2015-01-20

HRW: Merkel mund të bëjë ndryshime në Azerbajxhan

Organizata për të drejtat e njeriut, Human Rights Watch, i ka bërë thirrje kancelares gjermane, Angela Merkel, që të kërkojë nga presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, që të lirojë gazetarët e burgosur, aktivistët e të drejtave

Kurti e Kumnova thirrje për protestë gjithëpopullore kundër Jabllanoviqit
  • 2015-01-20

Kurti e Kumnova thirrje për protestë gjithëpopullore kundër Jabllanoviqit

Sot, shoqata “Thirrjet e Nënave” dhe Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajtën konferencë për media ku u bënë thirrje qytetarëve që të shtunën, më 24 janar, në ora 14:00, të bashkohen në marshin protestues që do t&e

Serbët në protestë kundër vizitës së Thaçit në Mal të Zi – E paraqesin si kanibal të serbëve
  • 2015-01-08

Serbët në protestë kundër vizitës së Thaçit në Mal të Zi – E paraqesin si kanibal të serbëve

Nëpër portalet malazeze, ka filluar të qarkullojë një fotografi ku Hashim Thaçi, Javier Solana dhe Bernard Couchner, paraqiten si kanibalë që transplantojnë organe të serbëve. Ky është imazhi i përgatitur nga portalet pro-serbe, e shoqata të ndryshme anti-shqiptare, të cilët kanë f

Qeveria “shurdhmemece”
  • 2015-01-04

Qeveria “shurdhmemece”

Qeveria e drejtuar nga lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pavarësisht paralajmërimit për emërimin e një zëdhënësi të ekzekutivit të vendit, ende nuk e ka bërë një gjë të tillë, kështu që e vetmja mënyrë për marrjen e informatave për punën e Qeverisë së vendit është vetëm nga

Qeveria e re vazhdon traditën, ende pa zëdhënës
  • 2015-01-04

Qeveria e re vazhdon traditën, ende pa zëdhënës

Qeveria e drejtuar nga lideri i LDK-së, Isa Mustafa, pavarësisht paralajmërimit për emërimin e një zëdhënësi të ekzekutivit të vendit, ende nuk e ka bërë një gjë të tillë, kështu që e vetmja mënyrë për marrjen e informatave për punën e qeverisë së vendit është nga postim

Zgjedhjet vendore, PD nis sondazhet për kandidatin e Tiranës/ Anëtarësia pyetet për Jorida Tabaku apo Grida Duma
  • 2015-01-03

Zgjedhjet vendore, PD nis sondazhet për kandidatin e Tiranës/ Anëtarësia pyetet për Jorida Tabaku apo Grida Duma

Mes paralajmërimeve se nuk do të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve vendore sipas ndarjes së re territoriale, Partia Demokratike do të nisë anketimin për përzgjedhjen e kandidatëve për kryetarë të njësive vendore. Burime nga PD konfirmojnë për TemA se fillimisht ky proces do të përfs

Arvizu dhe Tahiri per trafikimin e qenieve njerezore
  • 2014-12-17

Arvizu dhe Tahiri per trafikimin e qenieve njerezore

brbrAmbasadori amerikan Aleksander Arvizu ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara te Amerikes presin te shohin bashkepunim midis hetuesve prokuroreve dhe sistemit gjyqesor ne Shqiperi per te rritur numrin e ndjekjeve penale dhe denimet e autoreve te trafikimit te qenieve njerezore br Ne shpresojme te s