Rezultate te kerkimit per termin: +Organizate +Joqeveritare +Nderkombetare

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.002 / keyword[0] organizate / docs[0] 6270 / hits[0] 7565 / keyword[1] joqeveritare / docs[1] 3061 / hits[1] 3434 / keyword[2] nderkombetare / docs[2] 16192 / hits[2] 24295 /
Profil i presidentit te ri te Bankes Boterore
  • 2012-04-17

Profil i presidentit te ri te Bankes Boterore

Drejtuesi i ardhshem i Bankes Boterore do te jete Dr. Jim Yong Kim ekspert per Shendetesine nga Shtetet e Bashkuara. Presidenti i Bankes Boterore ka qene gjithmone amerikan por kete radhe pati konkurence mes nje numer kandidatesh nga vende te ndryshme per kete post te larte. Dr. Kim do te sjelle ne

No Pic available
  • 2012-03-05

Romet nderkombetaretTe gjendet zgjidhje afatgjate

Te tjera rreth shkrimit Bashkia sajon nje strehim TIRANE- Historia e familjeve rome te cilet qe prej dites se djeshme jane perzene nga toka ne Babrru dhe nje pjese e tyre jane strehuar ne ambientet e Avokatit te Popullit ka terhequr vemendjen e perfaqesuesve nderkombetare te akredituar n

Kosove Te shtena armesh ne zyrat e nje projekti te USAID-it ne veri
  • 2012-03-05

Kosove Te shtena armesh ne zyrat e nje projekti te USAID-it ne veri

Ne Kosove policia tha se ne veriun e Mitrovices te banuar me shumice serbe persona te panjohur kane shtene me arme zjarri mbi zyrat e nje organizate joqeveritare pjese e nje projekti te Programi te Shteteve te Bashkuara per Zhvillim Nderkombetare. Hetuesit e policise thane se te shtenat qe

Nje shoqate paralajmeron per efektet e shkurtimit te fondeve per Siden
  • 2012-02-23

Nje shoqate paralajmeron per efektet e shkurtimit te fondeve per Siden

Fondi Global per luften kunder Sides tuberkulozit dhe malarjes festoi kete vit 10 vjetorin. Fondi thote se ka shpetuar mbi 7 milione e gjysme jete njerezish duke mbeshtetur programe parandalimi dhe kurimi. Megjithate ne nentor te vitit te kaluar fondi deklaroi se kishte anuluar raundin e radhes te f

Me shume hapesire per rinine ne Kosove
  • 2011-11-17

Me shume hapesire per rinine ne Kosove

Ngadhnjim Sopjani 21 vjec nga Prishtina eshte vetem njeri nga te rinjte e Kosoves te cileve perkunder inteligjences dhe pergatitjes nuk iu ofrohet hapesire per ta deshmuar veten. Si student i vitit te trete i shkencave politike me krijimtarine dhe muziken si hobi Ngadhnjimi ka tejkaluar prej koh

Zgjidhja e ceshtjes se veriut te Kosoves Ekspertet dhe shoqeria civile me propozime
  • 2011-10-19

Zgjidhja e ceshtjes se veriut te Kosoves Ekspertet dhe shoqeria civile me propozime

Perfaqesues te shoqerise civile kane hedhur ide te ndryshme sesi do te mund te zgjidhej ceshtja e veriut te Kosoves. Disa nga ato jane qe veriu te marre statusin e nje rajoni me mbikeqyrje kalimtare evropiane e deri tek rimodelimi i pakos se Marti Ahtisarit qe do te mundesonte gradualisht integri

Dita Nderkombetare kunder Tortures Ende ekziston kultura e mosndeshkimit te fajtoreve
  • 2011-06-28

Dita Nderkombetare kunder Tortures Ende ekziston kultura e mosndeshkimit te fajtoreve

Para 26 Qershorit Dites Nderkombetare kunder Tortures organet e drejtesise autoritetet zyrtare dhe rrjeti i shoqatave joqeveritare qe punojne ne fushen e mbrojtjes se te drejtave te njeriut jane vene ne levizje nga nje rast ekstrem i ushtrimit te torturave te renda ndaj nje te arrestuari nga polici