Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatort

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.590Z

Bullgari, bileta fituese me të njëjtat numra

Bullgaria ve nn hetim llotarin kombtare. Kjo pasi dy her rresht, makineria przgjodhi t njjtt numra. 4, 15, 23, 24, 35 dhe 42 ishin numrat q doln m 6 shtator dhe pak dit m von po drejtprdrejt n televizion numrat ishin po njsoj e nuk behej fjal pr nj ritransmetim t llotaris. Organizatort e llotaris ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Manifestim për të kujtuar Çlirimin shqiptar të Shkupit

Shqiptart e Maqedonis pr her t par sivjet do t shnojn prvjetorin e lirimit t Vilajetit t Shkupit. M 12 gusht do t mbahet nj tubim madhshtor, me t cilin do t shnohet 98-vjetori nga dita kur forcat shqiptare t udhhequra nga Isa Boletini dhe Hasan Prishtina u futn n Shkup dhe e liruan nga forcat turke.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Per Gynt do të jetë në Butrint

Ka qen nj “ndeshje” e vshtir mes organizatorve t Festivalit t Butrintit, Ministris s Kulturs n Tiran dhe Teatrit t Shkupit pr shfaqjen e “Per Gynt” t Ibsenit, me regji t Slobodan Unkovskit. Fillimisht e parashikuar pr t qen pjes e programit t festivalit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Katalont pr pavarsi

Nj numr i fshatrave dhe i qyteteve n rajonin e pasur spanjoll t Katalonis mbshtetn iden pr pavarsimin e ktij rajoni, n referendumin i cili u zhvillua t dieln. Referendumi u zhvillua n 167 fshatra dhe qytete t Katalonis, rajon ky me 7 milion banor. N fund, pas numrimit t m shum se 90 pr qind t vota

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

48 orë projekt filmik, një shans për kineastët e rinj

Pr her t par n Tiran do t zhvillohet festivali ndrkombtar i filmit, “48 or projekt filmik”. Nj fenomen kulturor i importuar nga jasht vendit, ky festival sht i konceptuar krejtsisht ndryshe nga t gjith festivalet e filmit q jemi msuar t shohim. Mungon tapeti i kuq, mungon ndriimi vezllue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

elet sot n Tiran Panairi i 10- t i Librit

130 shtpi e ente botuese, agjenci shprndarjeje libri, studio grafike, shtypshkronja, institucione, organizata e subjekte t tjera q kan si objekt punn me librin, do t marrin pjes n Edicionin e 10-t t Panairit t Librit "Tirana 2007", q do t elet sonte n mbrmje n Qendrn Ndrkombtare t Kulturs "Arbnori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.478Z

Mehmet Kosovali viziton Prishtinn

Aktori turk Kenan Imirzalioglu q sht i njohur pr rolin e tij, Mehmet Kosovali n serialin turk Jet e hidhur, pritet q t vizitoi Prishtinn me datn 11 t ktij muaji. Paralajmrimi pr ardhjen e aktorit shtnga organizatort e Java e Filmit Turk n Prishtin q jan Ambasada e Turqis n Kosov dhe Kinemaja ABC.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama