Rezultate te kerkimit per termin: +Orikumin

Meta: total 138 / total_found 138 / time 0.000 / keyword[0] orikumin / docs[0] 138 / hits[0] 155 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Forcë e parë, Rrokaj: Ne mbështetemi te rinia, plan konkret punësimi

Në takimin me mbështetës në Vlorë, kandidati që kryeson listën e Lëvizjes Socialiste për Integrim Shehzai Rrokaj ka prezantuar programin elektoral të forcës politike që përfaqëson. Program që sipas tij konsiston në mbështetjen e rinisë, hapjen e vendeve të reja të punës, investi

No Pic available
  • 2017-03-27

Nga veriu në jug, hiqen mbetjet në vijën bregdetare

Në kuadër të javës së lagjeve të pastra, Ministria e Turizmit në bashkëpunim me pushtetin vendor dhe drejtoritëë arsimore kanë zhvilluar fushatë sensibilizuese në vijat bregdetare të vendit. Nga veriu në Jug, i gjithë bregdeti është pastruar nga vullnetarët. Në plazhin e Velipoj

No Pic available
  • 2017-01-19

Histori spiunazhi në Pashaliman: Si erdhën rusët si gazetarë dhe u dëbuan si spiunë

Rusi, Ballkan, bazë ushtarake, heshtje zyrtare! Një ngjarje e denjë për skenaret e filmave të spiunazhit ka ndodhur tre muaj më parë në Shqipëri. Ashtu si në romanin e Kadaresë, lufta e ftohtë është ringjallur sërish në Pashaliman. Një grup shtetasish rusë janë ndaluar nga Policia

E denjë për skenar filmash! Rusët në Pashaliman: Erdhën si gazetarë, u dëbuan si spiunë
  • 2017-01-19

E denjë për skenar filmash! Rusët në Pashaliman: Erdhën si gazetarë, u dëbuan si spiunë

Rusi, Ballkan, bazë ushtarake, heshtje zyrtare! Një ngjarje e denjë për skenaret e filmave të spiunazhit ka ndodhur tre muaj më parë në Shqipëri. Ashtu si në romanin e Kadaresë, lufta e ftohtë është ringjallur sërish në Pashaliman. Një grup shtetasish rusë janë ndaluar nga Pol

Rusët kthehen në Pashaliman? Erdhën si gazetarë u dëbuan si spiunë
  • 2017-01-18

Rusët kthehen në Pashaliman? Erdhën si gazetarë u dëbuan si spiunë

Rusi, Ballkan, bazë ushtarake, heshtje zyrtare! Një ngjarje e denjë për skenaret e filmave të spiunazhit ka ndodhur tre muaj më parë në Shqipëri. Ashtu si në romanin e Kadaresë, lufta e ftohtë është ringjallur sërish në Pashaliman. Një grup shtetasish rusë janë ndaluar nga Polici

No Pic available
  • 2017-01-11

Çahen të gjitha tubacionet që funrizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin

Temperaturat e ulëta dhe ngricat kanë shkaktuar probleme të shumta më ujin dhe energjinë. Në Vlorë janë çarë të gjitha tubacionet që furnizojnë me ujë Radhimën dhe Orikumin. Ndërkohë në qytetin e Vlorës punimet e lungomarës kanë dëmtuar shtyllat e energjisë elektrike. Po ashtu

No Pic available
  • 2016-08-30

FOTOT/ Guida franceze: 11 ditë për të njohur Shqipërinë, pas zhgënjimit nga Kroacia dhe Mali i Zi

Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Kërtë herëështë blogu i njohur francez i udhëtimeve Gourmand qëka njoftuar një udhëtim 10 ditor në Shqipëri. Aata kanë vendosur të ndajnë me lexusit çdo detaj të udhëtimit. Arsyeja se përse zgjodhën Shqipëri