Rezultate te kerkimit per termin: +Orkestrs +Simfonike

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] orkestrs / docs[0] 18 / hits[0] 24 / keyword[1] simfonike / docs[1] 877 / hits[1] 1387 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Ciko me Yll të Artë

Titull akademik ndërkombëtar për Mjeshtrin Zhani Ciko për aftësitë e tij profesionale dhe humane Accademia Imperialis i ka akorduar Mjeshtrit Zhani Ciko “Yllin e Art Akademik Ndrkombtar” me regjistrimin n Librin e Art t Akademikve t Mdhenj. N pergamenn e cila sh

No Pic available
  • 2010-05-17

Dita e Evropës, Berisha pjesë e koncertit festiv

Kryeministri Sali Berisha ishte dje i ftuar n koncertin simfonik “Tinguj evropian” n Teatrin e Opers dhe Baletit. Kryeministri s bashku me bashkshorten e tij, zonjn Liri Berisha ishin t ftuar nga kreu i delegacionit t Bashkimit Evropian, ambasadorit Helmut Lohan, pr t

No Pic available
  • 2010-04-21

Tukiçi, një premierë botërore

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit do të shfaqë premierën botërore Jeta është ëndërr, opera - balet lirik, me muzikë të kompozitorit shqiptar David Tukiçi Polonia politike, mbretria ku sundon afrodiziaku i errt i t ardhmes s saj. Midis shikimeve turbulluese,

Pas 5 vjet pritjeje
  • 2009-11-30

Pas 5 vjet pritjeje

Pr 5 vjet mund ti bni dy fmij, t bheni baba apo babagjysh, milioner apo edhe t falimentoni, varsisht n ciln an e keni nafakn. Por, pas 5 vjet pritjeje ka dika t re edhe n fushn e muziks. T hnn n Prishtin pas 5 vjetve, Filarmonia Opera e Kosovs organizon shfaqje-premier t opers Rita. Rita, e cila v