Rezultate te kerkimit per termin: +Ornela +Vorpsi

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] ornela / docs[0] 1318 / hits[0] 1880 / keyword[1] vorpsi / docs[1] 1799 / hits[1] 3761 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

No Pic available
  • 2019-03-18

Lokalet 2019/ PS skanon 61 kandidatët për kryebashkiakë, zbulohen emrat

Prej muajsh PS ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Pritshmëritë ishin që lista garuese e kandidatëve për kryetar bashkie të publikohej gjatë Kongresit të së shtunës. Por kryesia vendosi që këtë proces ta shtyjë pas kongresit. Një burim nga PS i tha Top-Channe

No Pic available
  • 2018-12-25

Mbyllet pas rreth 18 vitesh konkursi ndërkombëtar i artit pamor Onufri

Konkursi ndërkombëtar i arteve pamore Onufri, nuk do të jetë më. Galeria Kombëtare ka vendosur ta mbyllë në kuadër të rikonceptimit të rolit të galerisë. “Në kuadër të dinamikave në të cilat zhvillohen shkëmbimet artistiko-kulturore ndërkombëtare sot, dhe si pasojë e prob

No Pic available
  • 2018-04-25

Ornela Vorpsi boton romanin e ri në Francë

Ornela Vorpsi sapo ka nxjerrë në Francë romanin e saj më të ri me titull Vera e Olta, botuar nga shtëpia e njohur botuese Gallimard. Subjekti I këtij romani na çon në Shqipërinë e fund viteve 70-të ku një vajzë e re Olta do të tronditet nga zhdukja e papritur dhe e pashpjegueshme e b

No Pic available
  • 2018-04-21

Në Paris 12 vjet më parë me Ornela Vorpsin

Luan Rama Të përshkosh me biçikletë mes për mes Parisin në kohë të bukur është e këndëshme, por jo në kohë me erë dhe kur piklon. Duhet të kaloj buzë Senës, të lë anash Musée dOrsay dhe Louvre, të zbres bregun krah Conciergèrie apo ish burgut të kohës së Revolucionit Franc

COD hap sezonin 2018 me ekspozitën Providence
  • 2018-04-11

COD hap sezonin 2018 me ekspozitën Providence

COD hapi sezonin e dytë të 2018-s, me ekspozitën Providence të artistes Ornela Vorpsi. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm Kryeministri z. Edi Rama, përfaqësues të institucioneve të kulturës, artit, medias, trupit diplomatik, organizatave ndërkombëtare dhe shoqërisë civile. Ce

Ornela Vorpsi: Edi Ramën e kam dashur në mënyrë platonike
  • 2018-04-11

Ornela Vorpsi: Edi Ramën e kam dashur në mënyrë platonike

Kësulëkuqja e vogël nuk ishte e kuqe. Ndërsa ujku, ai po, ishte i kuq. Quhej Enver Hoxha, si diktatori komunist shqiptar. Ai nuk do ti përpinte vajzat e vogla. Jo nuk ua kishte nevojën, për aq sa ato nuk kishin as pite, as poçe me gjalpë për tia çuar gjyshes së tyre. Kjo ishte mbretëri