Rezultate te kerkimit per termin: +Osama

Meta: total 1000 / total_found 1966 / time 0.001 / keyword[0] osama / docs[0] 1966 / hits[0] 2927 /
Koka e tij vlente 10 mln $, por miku i Bin Laden jetonte nën hundën e ushtrisë së SHBA
  • 2019-03-12

Koka e tij vlente 10 mln $, por miku i Bin Laden jetonte nën hundën e ushtrisë së SHBA

Udhëheqësi me një sy i talebanëve Mullah Omar, për kokën e të cilit amerikanët kishin vendosur një shpërblim prej 10 milionë dollarë, i ka jetuar ditët e tij të fundit në paqe relative dhe brenda një banese jo shumë larg nga një bazë ushtarake amerikane. Ky detaj i panjohur më pa

No Pic available
  • 2019-03-01

Ja shumë që ofrojnë SHBA-të për kokën e djalit të Bin Ladenit

Shtetet e Bashkuara kanë ofruar një shpërblim deri në një milion dollarë, për personat që ofrojnë informacione për njërin nga djemtë e ish liderit të al-Kaidas, Osama Bin Laden. Hamza Bin Laden thuhet se po udhëheq grupin militant islamik, raportojnë zyrtarët amerikanë. Sipas autori

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja
  • 2018-12-27

Tmerr në Pakistan, përdhunohet dhe vritet 3-vjeçarja

Tmerr në Abbottabad, në Pakistan, ku një fëmijë 3 vjeç është përdhunuar dhe vrarë. Sipas policisë, e vofla ishte zhdukur të martën pasdite nga shtëpia e saj dhe prindërit kishin bërë një denoncim. Trupi i fëmijës është gjetur një ditë më pas, i hedhur në një kanal pranë q

No Pic available
  • 2018-10-31

Si i shpëtoi mafiozi famëkeq James Whitey Bulger arrestimit të FBI

Ai ishte gangsteri më i kërkuar në Amerikë. Vetëm Osama bin Ladeni e kishte rrëzuar përkohësisht si personin “më të kërkuar”. James “Whitey” Bulger ishte një nga kriminelët më gjakftohte dhe më i pamëshirshmit midis kriminelëve të viteve 70 dhe 80. Ai u dën

NYT cilëson hero liderin kurd, shpërthen indinjata e zëdhënësit të Erdogan
  • 2018-08-18

NYT cilëson hero liderin kurd, shpërthen indinjata e zëdhënësit të Erdogan

Zëdhënësi i presidencës turke, brahim Kaln, ka reaguar ndaj një lajmi në New York Times duke theksuar se, “Kjo nuk është gazetari. Kjo është një përpjekje e hapur nga New York Times për të legjitimuar dhe mbuluar terrorizmin e PKK-së”, transmeton Anadolu Agency. “Kjo

Gjermania nuk dëbon dot truprojën e Bin Ladenit
  • 2018-07-17

Gjermania nuk dëbon dot truprojën e Bin Ladenit

Sami A. i dyshuar si truproja e Osama Bin Ladenit, islamist, i kategorizuar nga autoritetet gjermane si “i rrezikshëm”, pra që mund të kryejë atentate terroriste jeton prej vitesh në Gjermani, në Bochum me gruan dhe fëmijët duke marrë kontributet sociale të shtetit. Ai njihej s

No Pic available
  • 2018-05-31

Torturat e CIA-s, Lituani-Rumani do paguajnë 100 mijë euro dëmshpërblim

Gjyqtarët evropianë kanë vendosur se Lituania dhe Rumania kanë shkelur të drejtat e dy të dyshuarve terroristë të Al-Kaedës, duke i lejuar CIA-s t’i torturojë ata. SHBA-të kapën Abu Zubaydah dhe Abd al-Rahim al-Nashiri pas sulmeve të Shtatorit 2001 në SHBA dhe tani ata ndodhen n