Rezultate te kerkimit per termin: +Oscar +Tabarez

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.091Z

Uruguai ‘blindon’ trajnerin Tabarez

Oscar Washington Tabarez do të qëndrojë në krye të bankinës së përfaqësueses së Uruguait edhe pas përfundimit të kampionatit botëror Afrika e Jugut 2010. Ish trajnerit të Cagliarit dhe Milanit në Itali i skadon kontrata gjatë kësaj vere, por sipas shtypit jug-amerikan, Federata e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.469Z

Tabarez, selektori i vitit

Selektori i Uruguait, Oscar Washington Tabarez është zgjedhur trajneri më i mirë i Kombëtareve për vitin 2011. Këtë e ka vendosur Instituti për Histori dhe Statistika të Futbollit (IFFHS).Tabarez është preferuar përpara selektorit të Spanjës, Vicente del Bosque. Anëtarët e redaksis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.954Z

Tabarez: Ishim të barabartë

Trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez, beson se skuadra e tij e meritoi një rezultat më të mirë se sa humbjen prej 3-2 ndaj Gjermanisë, duke thënë se ekipi i tij ishte i barabartë me Gjermaninë. "Ne arritëm të bëjmë një lojë të barabartë ndaj një fuqie të vërtetë. Ne kemi mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.186Z

Uruguaji-Gana,Tabarez publikon formacionin

Trajneri i Uruguajit, Oscar Tabarez, ka vendosur të shuajë spekulimet për formacionin e tij ndaj Ganës, pasi e publikoi atë në konferencën për shtyp para gazetarëve. Uruguaji takohet me Ganën në çerekfinale të Botërorit të premten, ndërsa Tabarez ka vendosur të bëjë ndryshime t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.337Z

Donin ti ngrinin një statujë, i përuluri Tabarez refuzon

Mjeshtër i futbollit dhe i përulësisë. Oscar Washington Tabarez, trajneri 71-vjeçar, i cili sapo ka rinovuar kontratën si trajner i Uruguait, ka refuzuar propozimin e Bashkisë se Montevideos, kryeqytetit të vendit, për të ndërtuar një statujë në nder të tij në qendër të qytetit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.352Z

Tabarez krenar me lojtarët e tij

Trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez, ishte i zhgënjyer me eliminimin nga Botërori, Afrika e Jugut 2010, por u shpreh të jetë krenar me luftën e treguar nga lojtarët e tij. "Nëse do të duhej të zgjidhnim një mënyrë për të humbur, atëherë kjo do të ishte. Ky ishte një rast tjetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.468Z

Oskar Tabarez, trajneri i vitit 2011

/* */ TIRANE, 2 janar 2012 - Oskar Tabarez u votua si trajneri më i mirë i ekipeve kombëtare për vitin 2011.Trajneri 64-vjeçar uruguaian u votua nga stafi i Institutit Ndëkombëtar i Historisë dhe Statistikave, IFFHS, dhe një pan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama