Rezultate te kerkimit per termin: +Oscars

Total: 137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.789Z

Oscars zhgënjen me shikueshmërinë sivjet

Ceremonia e sivjetme e çmimeve Oscars u mbyll pa befasi të hënën, mirëpo shifrat e shikueshmërisë për këtë edicion kanë rënë në krahasim me vitet e kaluara, duke u renditur më së dobëti në 6 vitet e fundit. Rreth 36 milionë njerëz e shikuan ceremoninë më prestigjioze të filmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.182Z

Oscars largon producentët e tri edicioneve të fundit

Producentët Craig Zadan dhe Neil Meron, të cilët organizuan shfaqjen e tri edicioneve të fundit të çmimeve Oscars, nuk do të ftohen më për këtë organizim, sipas Akademisë së Filmit dhe Shkencave. Edhe pse Akademia nuk bëri të ditur shkaqet, spekulimet jozyrtare sillen rreth performan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Të gjithë të nominuarit fitojnë në OSCARS

Një artikulli i shkruar nga website-i prestigjioz britanik, Independent, tregon se askush nga të nominuarit në OSCARS nuk kthehet duar bosh në shtëpi edhe nëse nuk fiton çmimin për të cilin është nominuar. Ata do të kthehen në shtëpi me nga 82 mijë euro shpërblim. Veq kësaj, ata do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.094Z

Indiewire: Shok do të fitojë në Oscars

Kritikja e filmit Anne Thompson ka shkruar në portalin e famshëm Indiewire disa parashikime të saj për Oscars. Në kategorinë e filmave të shkurtër ajo ka favorizuar filmin "Shok" nga Kosova. Sipas Thompson në kategorinë Short Film Live Action del fitues filmi "Shok", me regji të Jamie Do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.323Z

Rita Ora do të këndojë në Oscars

Ylli i muzikës pop, këngëtarja Rita Ora do të performojë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscars më 22 shkurt, kanë konfirmuar organizatorët. Ora, e cila është rritur në Britani por ka origjinë kosovare, do të këndojë këngën "Grateful", nga filmi "Beyond the Lights", këngë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.077Z

Ndryshohet pamja e statujave Oscars

Akademia Amerikane e Arteve filmike dhe Shkencave, që është organizuese e ngjarjes më të madhe kinematografike në botë, Oscars, ka njoftuar se në këtë edicion statuja Oscar do të jetë më ndryshe se sa herëve të tjera. Statuja kësaj here do të jetë pak më e vogël dhe më e lehtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.012Z

BABAI, filmi i përzgjedhur për Oscars

Komiteti selektues ka zgjedhur filmin ‘Babai’ si propozimi i Kosovës për Filmin më të mirë të huaj në Oscars. Komiteti i aprovuar nga Akademia Oscars i përbërë nga Arben Bajraktaraj – kryesues, Blerta Zeqiri, Ilire Vinca, Zymber Kel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama