Rezultate te kerkimit per termin: +Osetise

Meta: total 128 / total_found 128 / time 0.000 / keyword[0] osetise / docs[0] 128 / hits[0] 193 /
Kodheli pret homologen gjeorgjiane
  • 2015-12-16

Kodheli pret homologen gjeorgjiane

brbrMinistrja e mbrojtjes Mimi Kodheli deklaroi se qeveria shqiptare do te vazhdoje te kundershtoje veteshpalljen e pavaresise te Osetise se jugut dhe Abkazise Qendrimi u be i ditur gjate takimit qe Kodheli pati me homologen Gjeorgjiane Tinatin Khidasheli e cila ndodhet ne Shqiperi per nje vizite z

Joshjet secesioniste
  • 2015-04-19

Joshjet secesioniste

Transmetuar me 18042015 - 1841 PUBLICITET Nga Janusz Bugajskibr br Nje arme kyce ne arsenalin e Moskes per te dobesuar fqinjet e saj eshte promovimi i konflikteve etnike Duke inkurajuar forma te numerta te autonomise territoriale dh

No Pic available
  • 2014-03-21

Aneksimi i Krimesë dhe Lufta e Freskët

Lufta e Ftohtë përfundoi më shumë se dy dekada më parë me një fitore përcaktuese të Perëndimit. Por, aktualisht duket se një luftë e re po formësohet midis fuqive kryesore të planetit. Kjo luftë mund të përcaktohet

Rusia njeh zyrtarisht pavaresine e krimese
  • 2014-03-18

Rusia njeh zyrtarisht pavaresine e krimese

0 Me nje gjuhe te thate juridike presidenti Vladimir Putin ne mbremje ka dekretuar njohjen e pavaresise

Krimea u dha projekt per vaditje
  • 2014-03-08

Krimea u dha projekt per vaditje

Krimea, një gadishull ukrainas, por dhe bazë e flotës ruse të Detit të Zi, i lejon Moskës të zgjerojë praninë e saj ushtarake në Mesdhe. Për shekuj me radhë, rajoni ka qene pjesë e Rusisë, kjo deri në vitin 1954 k

Krimea u dha projekt vaditje
  • 2014-03-07

Krimea u dha projekt vaditje

Krimea, një gadishull ukrainas, por dhe bazë e flotës ruse të Detit të Zi, i lejon Moskës të zgjerojë praninë e saj ushtarake në Mesdhe. Për shekuj me radhë, rajoni ka qene pjesë e Rusisë, kjo deri në vitin 1954 k

Rusi-Ukraine dhe reagimi i SHBA-se
  • 2014-03-04

Rusi-Ukraine dhe reagimi i SHBA-se

Rusia rrethon Ukrainen me ushtrine e saj dhe Shtetet e Bashkuara me aleatet mbeten te bllokuar Me kete fjali e nis CNN nje prej mediave me prestigjioze ne bote nje analize te gjate per skenaret e nje reagimi amerikan per nje sulm te mundshem rus mbi Ukrainen Sipas CNN kjo ka ndodhur edhe me pare sic