Rezultate te kerkimit per termin: +Oslo

Total: 1360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.684Z

Sërish alarm në Oslo

Nga Express më 27 korrik 2011 në ora 12:56 Prania e një valixheje të dyshimtë në një stacion treni në Oslo, e ka detyruar policinë të evakuojë udhëtarët dhe të ndalojë qarkullimin për më se 3 orë. Valixhja e braktisur është gjetur pranë binarit 19. Policia ka evakuuar zon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.602Z

Bolt vendos rekord në Oslo

Kampioni i padiskutueshëm i botës në 100 dhe 200 metra, Usain Bolt rikthehet duke thënë fjalën e tij dhe në Oslo.Xhamajkani vendosi rekordin e kohës më të shpejtë të vitit, me 19”79 të 200 metra. Rezultati ishte vetëm gjys&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.145Z

Oslo debohet Norvegjezi i Vitit

Maria Amelie Oslo 24 janar NOA 8211 Nje azilkerkuese ruse e cila ne Norvegji eshte kurorezuar si Qytetar i Vitit pasi shkroi nje liber mbi jeten e saj si imigrante ilegale tani perballet me debimin nga vendi. Policia tha se Madina Salamova nga Osetia Veriore ishte arrestuar mengjesin e sotem kur kis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.917Z

Masakra në Oslo, Breivik sërish para gjyqit

OSLO- Anders Bering Breivik, i cili ka pranuar se ka vrarë 77 njerëz në Norvegji do të dëshmojë sot në gjyqin e tij në Oslo. Ne diten e pare te gjykimit, Breivik është deklaruar i pafajshëm dhe nuk ka shfaqur fare pendese. Ai ka thënë se vendosja e makinës-bombë, që ka vrarë tetë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.652Z

Edhe ministri Bekim Çollaku në Oslo

Ministri i integrimeve Europiane, gjendet në vizitë zyrtare në Oslo, ku po e shoqëron zëvendësministrin Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit të tij dy ditor në shtetin norvegjez, ku do të marrin pjesë në forumin “Oslo 2015″

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Sulmet ne Oslo Obama Lufte terrorizmit

Ngjarjet në Oslo kujtojnë rëndësinë e luftës kundër terrorizmit. Deklarata është bërë nga presidenti amerikan Barack Obama, i cili u ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të viktimave të atentateve. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.059Z

Fluturimi i parë Oslo-Prishtinë-Oslo për sezonin veror 2015

Kompania ajrore "Norwegian Air" që në sezonet e kaluara operonte fluturime vetëm në periudhën e sezonit të lartë veror, për sezonin veror 2015 ka planifikuar të operojë fluturime direkte që lidhin Prishtinën me Oslon, duke filluar nga 11 Prill 2015. Po ashtu, fluturimeve të Oslos ju sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama