Rezultate te kerkimit per termin: +Oslon

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.243Z

Salihi ngrin Oslon, gdhihemi të dytët

Stadiumi Ulevall, Oslo Kualifikuese për Botërorin 2014, grupi E NORVEGJI-SHQIPERI  0-1 Golat: Salihi 67 NORVEGJIA: R.Jarstein, Høgli, Forren, Hangeland, J.Riise, Søderlund (V.Berisha 74), M.Henriksen, Nordtveit, R.Jenssen, Elyounoussi (King 62), Moa. Trajner: E.Olsen SHQIPERIA: E.Berisha, Dallk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.476Z

Basha: Të përsërisim sërish Oslon

Mesfushori i skuadrës kombëtare nuk shfaqi rezerva mbi mundësitë e kualifikimit që ka skuadra për të arritur objektivin në kualifikuese Mesfushori i skuadrës së Shqipërisë, Migjen Basha nuk e shikon aspak pengesë skuadrën nordike, madje thekson se skuadra nuk do të njohë kundërshtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.059Z

Fluturimi i parë Oslo-Prishtinë-Oslo për sezonin veror 2015

Kompania ajrore "Norwegian Air" që në sezonet e kaluara operonte fluturime vetëm në periudhën e sezonit të lartë veror, për sezonin veror 2015 ka planifikuar të operojë fluturime direkte që lidhin Prishtinën me Oslon, duke filluar nga 11 Prill 2015. Po ashtu, fluturimeve të Oslos ju sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.269Z

Palestinezët dhe izraelitët, të pakënaqur nga Marrëveshja e Oslos

Në shtator të vitit 1993 njerëzit në Izrael dhe territoret palestineze festonin me shpresën e sapofituar se brenda pesë viteve do të kishin një marrëveshje paqeje të përhershme. “Ne ishim duke ëndërruar, ne ishim duke luftuar”, thotë Munther Amira, një aktivist palestinez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Kryeministri Stoltenberg: Situata, serioze. Herët për të thënë sulm terrorist

Jens Stoltenberg Kryeministri i Norvegjisë,Jens Stoltenberg ka reaguar menjëherë pas situatës së krijuar në vend, pas shpërthimit të një bombe në qendër të Oslos, ku ndodhet edhe zyra e vetë kryeministrit. Stoltenberg tha se  situata është shumë serioze duke shtuar se është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.036Z

Liverpooli pushton Oslon, prapë fitore

Skuadra e Liverpoolit po vazhdon me fitore në ndeshjet parapërgatitore. Skuadra e madhe angleze shënoi fitoren e radhës duke e mposhtur skuadrën norvegjeze, Valerenga me rezultat 4 me 1. Në një atmosferë fantastike të krijuar në stadiumin "Ulle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.450Z

Ban Ki Mun: I tronditur nga sulmet ne Oslo

NJU JORK- Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) u shpreh "i tronditur" nga sulmet e djeshme në Norvegji, ku mbetën të vdekur të paktën 91 persona dhe dënoi "dhunën" duke shprehur ngushëllime për qeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama