Rezultate te kerkimit per termin: +Osmani

Meta: total 1000 / total_found 4560 / time 0.002 / keyword[0] osmani / docs[0] 4560 / hits[0] 7966 /
Vjehrra detektive zbulon tradhtinë e nuses; djali u lutet prindërve që të rikthehet me ish-gruan
  • 2019-04-06

Vjehrra detektive zbulon tradhtinë e nuses; djali u lutet prindërve që të rikthehet me ish-gruan

Programi Dua të të bëj të lumtur solli këtë javë në ekranet tona një problem tjetër të shoqërisë shqiptare, divorcin. Ademi rrëfeu historinë e tij të dashurisë me Besjanën si dhe problemet që kishin sjellë ndarjen e tyre. Dashuria midis çiftit kishte lindur në vendin e punës.

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema
  • 2019-03-26

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema

Futbolli shqiptar është në zi, pasi është mësuar pak më parë se ish futbollisti i njohur i Tiranës dhe Kombëtares Shqiptare, Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ali Mema vjen nga dinastia Mema, një familje që ka nxjerrë dis

Fëmijët i lënë në azil, kuzhinierja lumturon të moshuarit
  • 2019-03-16

Fëmijët i lënë në azil, kuzhinierja lumturon të moshuarit

Çdo të shtunë në programin Dua të të bëj të lumtur janë trajtuar tema sociale nga më të ndryshmet, të tilla si gjakmarrja, dhuna në familje, probleme të të rinjve, si edhe vështirësitë ekonomike. Mbrëmjen e sotme në qendër të vëmendjes të programit Dua të të bëj të lumtur

Zaev në Tiranë, zbardhet axhenda e vizitave zyrtare
  • 2019-03-13

Zaev në Tiranë, zbardhet axhenda e vizitave zyrtare

Kryeministri i Republikë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar me zëvendëskryeministrin për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe me ministrin e punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov pritet të zhvillojnë sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Ekipi qeveritar do të takohet me kry

Zaev, të mërkurën Tiranën, takim me Ramën
  • 2019-03-12

Zaev, të mërkurën Tiranën, takim me Ramën

Kryeministri i Republikë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar me zëvendës kryeministrin për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe me ministrin e punëve të Jashtme,Nikolla Dimitrov do të zhvillojnë të mërkurën një vizitë zyrtare në Shqipëri. Gjatë qëndrimit në Tiran

Më ndihmo që të shoh fëmijët! Vëllai e fal motrën pas shumë vitesh
  • 2019-03-10

Më ndihmo që të shoh fëmijët! Vëllai e fal motrën pas shumë vitesh

Sonte në programin Dua të të bëj të lumtur u trajtua historia e Esmeraldës, vajzës nga Tirana. Në moshën 14-vjeçare, ajo ishte njohur në Facebook me një djalë dhe pas 3 ditësh ishte larguar nga shtëpia për të jetuar me të dhe familjen e tij, në Pogradec. Ata kishin bërë celebrim

Djali i rritur jetim kërkon nënën, babai: Ajo nuk të do!
  • 2019-03-03

Djali i rritur jetim kërkon nënën, babai: Ajo nuk të do!

Personazhi i radhës mbrëmjen e sotme në programin Dua të të bëj të lumtur ishte Nertili, i cili rrëfeu historinë e jetës së tij. Gjithçka kishte nisur 29 vite më parë, kur Nertili kishte ardhur në jetë. Që në fëmijëri ai ishte rritur i vetëm pasi familja e kishte braktisur në