Rezultate te kerkimit per termin: +Osmanit

Meta: total 721 / total_found 721 / time 0.000 / keyword[0] osmanit / docs[0] 721 / hits[0] 920 /
No Pic available
  • 2017-05-26

Disiplina përjashton me 10 ndeshje Salihin

Grisja e kartonit të kuq të gjyqtarit Enea Jorgji në ndeshjen e Kukësi-Skëndërbeu i kushtoi Hamdi Salihit 10 ndeshje përjashtim. Komisioni i Disiplinës i mbledhur për të analizuar incidentet në sfidën e javës së kaluar ndëshkoi ashpër reagimin e sulmuesit kryesor të korçarëve, ndo

Disiplina: Kryqëzohen Salihi e Osmani, përjashtohet Gerhard Takaj
  • 2017-05-25

Disiplina: Kryqëzohen Salihi e Osmani, përjashtohet Gerhard Takaj

Problemet dhe polemikat që prodhoi finalja e titullit në Kukës, i kanë kushtuar shtrenjtë Skënderbeut. Prej kontestimeve ndaj gjyqtarit dhe episodeve në fushën e lojës, Komisioni i Disiplinës në Federatën e Futbollit ndëshkoi ashpër dy prej lojtarëve kryesorë të korçarëve. Bëhet

Ermal Mamaqi shpall sfidën e hapur me Big Brother, sot fton Damianon në emision
  • 2017-05-14

Ermal Mamaqi shpall sfidën e hapur me Big Brother, sot fton Damianon në emision

Që kur nisi Big Brother, me siguri, Ermal Mamaqi do e ketë ndier kërcënimin e këtij spektakli në shifrat e shikueshmërisë. Edhe pse çdo program ka ndjekësit e tij, është e sigurt që pa një konkurrencë të drejtpërdrejtë, është më e lehtë. Megjithatë, duket se konkurrenca nuk ë

James nderon Skënderbeun, 1-0 me Teutën
  • 2017-05-10

James nderon Skënderbeun, 1-0 me Teutën

Nëse nuk shënon Salihi, apo Latifi, topin drejt rrjetës e shtyn James Adeniy. Ishte sulmuesi nigerian njeriu i ndeshjes për kampionët në fuqi të Skënderbeut  në fitoren minimale ndaj Teutës në Niko Doava, e gjashta radhazi për korçarët në fazën e katërt. Diferenca me Kukësin mbete

Zbulohet aventura e re e Arbana Osmanit pas Big Brother
  • 2017-04-26

Zbulohet aventura e re e Arbana Osmanit pas Big Brother

Big Brother ka ende shumë javë deri në fund të tij, por me gjithë përkushtimin për një prej programeve më të dashura të saj, Arbana Osmani ka lajmëruar fansat se pas spektaklit të së shtunës, këtë fundjavë do të niset drejt një aventure të re, e cila promovon vlerat dhe natyrë

No Pic available
  • 2017-04-22

Nga Elton Metaj / Telefonata shpëtimtare dhe ushqimi me regji qendrore

Elton Metaj/ Osman Rexha dhe Shahin Basha nuk e kishin menduar kurrë se një ditë fati do ti bashkonte. Të vendosur, njëri në Shushicë dhe tjetri në Hoxharë, të dy të moshuarit kanë ndërtuar jetët e tyre modeste në fshatrat e Elbasanit dhe Fierit. Por në një Shqipëri të vogël mund

No Pic available
  • 2017-02-25

Vrasja e Mario Osmanit në Dishnicë, arrestohet bashkëpunëtori i dytë

Arrestohet bashkëpunëtori i vrasjes së ndodhur në gusht të 2016  kur një 23 vjeçar gjeti vdekjen pasi u godit me sende të forta në një lokal afër fshatit Dishnicë. Krimi ndodhi më 29 gusht të 2016 dhe Mario Osmani gjeti vdekjen disa ditë më pas në spitalin e traumës në Tiran