Rezultate te kerkimit per termin: +PAjo

Meta: total 190 / total_found 190 / time 0.007 / keyword[0] pajo / docs[0] 190 / hits[0] 245 /
Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 
  • 2019-04-04

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e internetit të Kuvendit janë publikuar emrat e kandidatëve që do të plotësojnë vakancën. Kandidatët janë: Arta Vorpsi; Avni Shehu; Elsa Toska; Fion

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)
  • 2019-03-26

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)

Institucioni i Presidentit ka shpallur sot 13 kandidat, të cilët do të garojnë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Presidenca njofton se aplikantët do ti dërgohen Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për tiu nënshtruar procesit të verifikimit sipas procedurave ligjore. Instituc

Vlorë, plagoset me thikë 34-vjeçari
  • 2018-11-16

Vlorë, plagoset me thikë 34-vjeçari

Një plagosje me thikë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në  lagjen 28 Nëntori, Vlorë. Burime nga policia raportojnë se autori i dyshuar i krimit është shtetasi Marius Pajo 20 vjeç, banues në Vlorë, i cili u arrestua disa orë më pas. Ndërkohë, i dëmtuar ka mbetur shtetasi B.G, 34 vjeç,

Aksidentoi për vdekje 55-vjeçarin në Fier, vetëdorëzohet 20-vjeçari
  • 2018-08-14

Aksidentoi për vdekje 55-vjeçarin në Fier, vetëdorëzohet 20-vjeçari

Është vetëdorëzuar në polici drejtuesi i mjetit që aksidentoi për vdekje 55-vjeçarin në Fier. Policia raporton se 20-vjeçari Gelsion Pajo, banues në Patos, u vetëdorëzuar mëngjesin e sotëm. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 13.08.2018, rreth orës 23:10, në fshatin P

No Pic available
  • 2017-10-09

Në gjyq grupi i strukturuar kriminal që kultivonte kanabis në Vlorë

Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimet dhe kërkon nisjen e gjykimit për 8 shtetas, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, të cilët ushtronin aktivitetin e paligjshëm të kultivimit të lëndës narkotike kanabis sativa në fshatrat Vezhdanisht-Treblovë, në Vlorë. Në

No Pic available
  • 2017-10-09

Ja si funksiononte grupi kriminal i kanabisit në Vlorë. Në kërkim polici

Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimet dhe kërkon nisjen e gjykimit për 8 shtetas, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, të cilët ushtronin aktivitetin e paligjshëm të kultivimit të lëndës narkotike kanabis sativa në fshatrat Vezhdanisht-Treblovë, në Vlorë. Në

EMRAT/ Grupi kriminal në Vlorë i lidhur me policinë, akuzat për 8 persona
  • 2017-10-09

EMRAT/ Grupi kriminal në Vlorë i lidhur me policinë, akuzat për 8 persona

Prokuroria për Krime të Rënda ka përfunduar hetimet dhe kërkon nisjen e gjykimit për 8 shtetas, pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, të cilët ushtronin aktivitetin e paligjshëm të kultivimit të lëndës narkotike kanabis sativa në fshatrat Vezhdanisht-Treblovë, në Vlorë. Në