Rezultate te kerkimit per termin: +PIsh

Meta: total 1000 / total_found 1457 / time 0.001 / keyword[0] pish / docs[0] 1457 / hits[0] 1696 /
No Pic available
  • 2017-06-24

La Stampa, reportazh për Tiranën

Kryeqyteti shqiptar, mes gjurmëve të kulturës otomane dhe qendrës së Europës, plagëve të diktaturës dhe hovit të ri elektronik Nga LUCA MORINO Një nga mënyrat për të mbërritur shpejt në zemrën e një qyteti është të bësh një vizitë në tregun ushqimor, e po ashtu edhe Tirana,

No Pic available
  • 2017-06-12

BOOM denoncon: Shkolla shërben edhe si qendër shëndetësore

Atë që nuk e bën dot Ministria e Shëndetësisë, e ka bërë një shkollë 9-vjeçare në fshatin Bistrovicë të Urës Vajgurore. Në redaksinë e emisionit BOOM në RTV Ora News ka mbërritur një denoncim, se brenda ambienteve të shkollës Baki Velçani është vendosur edhe qendra shëndet

Arrestohen skifterët e Laçit, në 8 muaj kanë kryer mbi 50 grabitje
  • 2017-06-08

Arrestohen skifterët e Laçit, në 8 muaj kanë kryer mbi 50 grabitje

Policia italiane e qytetit të Padovës ka arrestuar gjatë orëve të fundit 12 të rinj shqiptarë të moshë 17-22 vjec si anëtarë të një bande grabitës banesash. Sipas autoriteteve italiane nga nëntori i 2016 e deri më sot është vërtetuar se kjo bandë ka ekzekutuar mbi 50 grabitje. T

No Pic available
  • 2017-06-07

Meta: Të pish doping kujton se je i fortë, kumarxhiu i PS rri me kriminelë

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta tha nga Berati se i deleguari i Partisë Socialiste në këtë qark, një kumarxhi siç e cilësoi ai, thur intriga kundër Lëvizjes Socialiste për Integrim. Meta deklaroi se dikush që pi dobing kujton se është i fortë. Meta: Kush i hoqi gjithë ato gra për t

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

No Pic available
  • 2017-05-31

Operacion nga ajri, toka, uji, sekuestrohen 140 kg kanabis, 4 të shoqëruar

Në vazhdim të operacioneve nga ajri, toka dhe uji, policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 140 kg kanabis, rreth 70 rrënjë bime, dy mjete lundruese dhe ka shoqëruar 4 persona. Në operacion janë përfshirë duke bashkëpunuar me njëra-tjetrën forca të shumta policie, konkretisht: Dr

Operacion anti-drogë në Vlorë, sekuestrohen 140 kg kanabis
  • 2017-05-31

Operacion anti-drogë në Vlorë, sekuestrohen 140 kg kanabis

Në një operacion gjithëpërfshirës nga ajri, toka dhe deti, Policia e Vlorës, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Kufitare dhe Migracionit Vlorë, Reparti Delta Force, Njësia Speciale FNSH Fier dhe Guardia di Finanza ka sekuestruar një një sasi me lëndë narkotike prej 140