Rezultate te kerkimit per termin: +PKomisioni

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.750Z

Rivotime ne disa komuna ne Maqedoni

Rivotime ne disa komuna ne Maqedoni E diel 21 Prill 2013 1121 VOTIMET NE MAQEDONI pQytetaret ne Maqedoni po votojne serish kete te diele per zgjedhjen e krereve te disa komunave Rivotime po mbahen per raundin e dyte ne tri komuna si dhe po votohet per here te pare per raundin e dyte ne nje komu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.589Z

KQZ mblidhet per shperndarjen e mandateve

pKomisioni Qendror i Zgjedhjeve sot do te beje shperndarjen e mandateve midis koalicioneve zgjedhore dhe partive politike per 12 Zonat Zgjedhorep pKQZ mblidhet sot ne mesdite dhe pike e pare e rendit te dites eshte projekt-vendimi per shperndarjen e mandatevep pKjo mbledhje e KQZ per mandatet vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.313Z

KQZ Perfundon afati PS-ja nuk ka propozuar anetaret dhe sekretaret per KZAZ reagon PS-ja

pKomisioni Qendror i Zgjedhjeve nepermjet zedheneses se tij beri me dije perfundimin e afatit per Ngritjen e Komisioneve te Zonave te Administrimit Zgjedhor per paraqitjen e anetareve dhe sekretareve Partia Socialiste nuk ka paraqitur propozimep pSipas Kodit Zgjedhor Komisionet Zonale te Administri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.316Z

Afati i propozimeve per anetaret e KZAZ-ve perplas KQZ-ne dhe PS-ne

pKomisioni Qendror i Zgjedhjeve nepermjet zedheneses se tij beri me dije perfundimin e afatit per Ngritjen e Komisioneve te Zonave te Administrimit Zgjedhor per paraqitjen e anetareve dhe sekretareve Partia Socialiste nuk ka paraqitur propozimep pSipas Kodit Zgjedhor Komisionet Zonale te Administri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.170Z

Kriteri gjinor 14 mln leke gjobe partive

pKomisioni Qendror i Zgjedhjeve gjobit partite politike qe nuk kane zbatuar kriterin ligjor ne listat e kandidateve per zgjedhjet e 23 qershoritp pVendimi i marre nga KQZ-ja ne maj te ketij viti eshte vene ne jete prej institucionit ne momentin e llogaritjes se perfitimit financiar qe do te merrte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.896Z

Kreu Gjykates Kushtetuese Fino kunder kandidatures se Dedes

pKomisioni per Ceshtjet Ligjore ka kaluar sot dekretin e presidentit Bujar Nishani per emerimin e Bashkim Dedes si Kryetar i Gjykates Kushtetuesep pDekreti i Nishanit eshte kundershtuar nga deputeti socialist Bashkim Fino i cili votoi kunder kandidatures se Bashkim Dedes ne krye te Gjykates Kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.932Z

KQZ ngritjen e qendrave te votimit ne ambientet private

pKomisioni Qendror i Zgjedhjeve do te shqyrtoje sot per ngritjen e qendrave te votimit ne ambientet private si dhe miratimin e procedurave qe do te ndiqen per plotesimin e fleteve te votimit flet votimi test qe do te perdoren gjate testimit paraprak te sistemit te numerimit elektronik te votavep pB

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama