Rezultate te kerkimit per termin: +PKryeministri

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] pkryeministri / docs[0] 33 / hits[0] 36 /
Kosova sivjet synon MSA-në dhe liberalizimin e vizave
  • 2014-01-31

Kosova sivjet synon MSA-në dhe liberalizimin e vizave

Kryeministri i vendit Hashim Thaçi, ka thënë se synim i Qeverisë së tij për vitin 2014 është përmbyllja e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit dhe plotësimi i kritereve për liberalizimin e vizave. Ai në një

Rama Irlanda vlereson perpjekjet e qeverise shqiptare
  • 2014-01-09

Rama Irlanda vlereson perpjekjet e qeverise shqiptare

pKryeministri Edi Rama u takua sot me ministrin irlandez per Ceshtjet Evropiane Pascal Donohoep pPa dhene shume detaje lidhur me ate cfare eshte biseduar mes paleve ne kete takim Rama ne nje postim te publikuar ne Facebook shoqeruar dhe me nje foto thekson se ministri irlandez vlereson lart perpjek

Vizite ne familjen e Hekuran Dedes
  • 2013-12-26

Vizite ne familjen e Hekuran Dedes

pKryeministri Edi Rama zhvilloi nje vizite ne familjen e Hekuran Dedes i vrare ne protesten e 21 Janarit I shoqeruar edhe nga bashkeshortja Linda kryeministri eshte mirepritur nga vellezerit Deda dhe nga e zonja e kesaj shtepiep pKryeministri i uroi familjaret e Hekuran Dedes per festat e fundvitit

Rama ne Baku per TAP dhe IAP
  • 2013-12-17

Rama ne Baku per TAP dhe IAP

pKryeministri Edi Rama ministri i Jashtem Ditmir Bushati dhe ministri i Energjetikes Damian Gjiknuri ndodhen ne Azerbajxhan per te marre pjese ne diskutimet lidhur me projektin e gazsjellesit TAPp pBushati ne profilin e tij ne Twitter shkruan se ndodhen ne Baku per nisjen e investimeve te TAP-it dh

Pas kraheve te Edi Rames
  • 2013-11-28

Pas kraheve te Edi Rames

pKryeministri Edi Rama eshte nje nga ata qe e vlereson shume fotografine dhe imazhin Jo me kot ai ka prane zyres se shtypit ne kryeministri fotografen e mirenjohur Jutta Benzenbergp pPor jo te gjitha fotot qe shkrep Jutta me aparatin e saj zyra e shtypit ua dergon medievep pDisa nga fotot me inter

Rama nderpret viziten ne Malin e Zi
  • 2013-11-15

Rama nderpret viziten ne Malin e Zi

pp pKryeministri Edi Rama nderpret viziten e tij zyrtare ne Mal te Zi Burime brenda qeverise Rama bejne me dije se Kryeministri pritet te dale ne nje konference per shtyp per ti thene jo sjelljes se armeve kimike te Assad per demontim ne Shqiperip pPerballe protestave qytetare qe perfshine gjithe

Rama-Gjukanovic Rruga Adriatik-Jon mundesia jone e madhe
  • 2013-11-14

Rama-Gjukanovic Rruga Adriatik-Jon mundesia jone e madhe

pMali i Zi dhe Shqiperia jane vende mike te cilet munden te ndihmojne njera-tjetren ne rrugen drejt anetaresimit ne BE dhe NATO shprehen kryeministrat e dy shteteve Millo Gjukanovic dhe Edi Rama ne takimin e mbajtur te enjten ne Podgoricep pKryeministri malazez beson qe ne dhjetor Keshilli i Evrope