Rezultate te kerkimit per termin: +PPresidenti

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] ppresidenti / docs[0] 24 / hits[0] 32 /
Ambasadoret e rinj ne rajon
  • 2014-02-04

Ambasadoret e rinj ne rajon

Komisioni Parlamentar i Politikës së Jashtme ka zhvilluar seancë dëgjimore me tre kandidate të tjerë për ambasadorë, përkatësisht zoti Petrit Bushati në Maqedoni, Qemal Minxhozi në Kosovë dhe Adrian Ndreca pranë Selisë

Dekorohet komunari qe refuzoi mbetjet e Shkodres
  • 2013-12-28

Dekorohet komunari qe refuzoi mbetjet e Shkodres

pPresidenti i Republikes Bujar Nishani dekoroi diten e sotme kreun e komunes Bushat Zef Hilen me titullin Per merita te vecanta civile Sipas Nishanit Zef Hila ka shfaqur cilesi te vecanta administruese dhe perkushtim te larte ndaj qytetareve ne nevoje ne rrethana te fatkeqesive natyrore p pMirepo k

Mesazhi i Obames per Krishtlindjet VIDEO
  • 2013-12-25

Mesazhi i Obames per Krishtlindjet VIDEO

pPresidenti i SHBA-ve Barack Obama ka inkurajuar amerikanet qe tu vijne ne ndihme njerezve ne nevoje me rastin e Krishtlindjevep pNe adresimin e perjavshem Obama shprehet se kjo feste duhet shfrytezuar per te qene prinder miq fqinje dhe qytetare me te mirep pCifti presidencial ka regjistruar mesaz

Presidenti i Uruguait i pergjigjet akuzave te OKB-se per legalizimin e marijuanes
  • 2013-12-16

Presidenti i Uruguait i pergjigjet akuzave te OKB-se per legalizimin e marijuanes

pPresidenti i Uruguait i eshte kunderpergjigjur kreut te Bordit Nderkombetar te Kontrollit per lendet Nartike INCB ne OKB i cili deklaroi se administrata e tij kishte refuzuar te takohej me zyrtaret e OKB-se para legalizimit te marijuanesp pJose Mujica ka deklaruar se administrata e tij eshte e hap

Presidenti i Senatit te Frances takon Meten Mbeshtesim Shqiperine
  • 2013-12-11

Presidenti i Senatit te Frances takon Meten Mbeshtesim Shqiperine

pp pGjate vizites se tij te pare zyrtare kryetari i Kuvendit Ilir Meta u prit nga Presidenti i Senatit te Frances Jean-Pierrep pMeta vleresoi marredheniet e shkelqyera midis dy vendeve marredhenie ne te gjitha fushat jo vetem politike ekonomike por dhe ne fushen e arsimit kultures Franca eshte nje

Nishani dekreton Demin dhe Gjonin
  • 2013-12-05

Nishani dekreton Demin dhe Gjonin

pPresidenti i Republikes Bujar Nishani ka dekretuar emerimin e dy ambasadoreve te rinj shqiptar ne NATO dhe Zvicerp pKreu i shtetit ka dhene dakordesine per emerimin e Leonard Demit si ambasador i Shqiperise ne NATO dhe emerimin e Ilir Gjonit si ambasador i Shqiperise ne Konfederaten e Zvicres rezi

Ministria e Mbrojtjes transferohet tek Komanda e Doktrines
  • 2013-11-14

Ministria e Mbrojtjes transferohet tek Komanda e Doktrines

pMinistria e Mbrojtjes ne date 18 nentor do te transferohet ne Komanden e Doktrinesp pPresidenti i vendit Bujar Nishani ka firmosur vendimin e qeverise per levizjen e zyrave te kesaj Ministrie tek mjediset e Komandes se Dokrtrinesp pBurimet kane bere te ditur se per te realizuar kete levizje jane