Rezultate te kerkimit per termin: +PPresidentit

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.489Z

Samiti i Presidentëve, Jahjaga fton Nikoliç në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar ftesëPpresidentit të Serbisë Nikoliçit për të ardhur në Kosovë, ku do të organizohet Samiti i presidentëve të shteteve rajonale. Ky lajm është bërë i ditur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.704Z

Rama: Vendimi i Ppresidentit, i drejtë

Në një shkrim të publikuar të dielën në të përditshmet shqiptare, me titull ”Presidenti, Plehrat, Integrimi”, Rama shprehet se “ligji i importit të plehrave s’është një ligj për Shqipërinë Europiane. As për një Shqipëri më të pastër. Po është një ligj për të gangren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.280Z

Berisha: Bashkëpunimi Shqipëri - Kosovë, perspektivë e madhe në interesin më të mirë të dy vendeve, por edhe të rajonit

Kryeministri priti Presidentin e Kosovës Fatmir Sjediu Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu vlerësoi progresin e bërë nga Shqipëria në rrugën drejt integrimit euroatlantik, duke i cilësuar këto përparime si një përvojë e rëndësishme për shtetin e Kosovës dhe si një model i rëndës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.944Z

Vizat, basti i Edi Ramës me 3.5 milionë shqiptarë Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','27

Kur kryetari i Partis Socialiste Edi Rama i drgoi nj letr Ppresidentit t Komisionit Europian Barroso, ku i krkohej q ngri politik t mos lidhej me liberalizimin e vizave, edhe pse kjo letr u shkrua pak minuta m von, pasi Komisionerja pr shtjet e Brendshme dhe Drejtsin Malstrom bri publik propozimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.589Z

Një erë e re për Bashkimin Europian

  1.         Traktati i Lisbonës Pengesa e fundit për hyrjen në fuqi të Traktatit të Lisbonës ra me ratifikimin e këtij traktati prej presidentit çek, Vaclav Klaus. Një vendim ky që i dha frymëmarrje pjesës tjetër të vendeve anëtare të B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama