Rezultate te kerkimit per termin: +PProkuroria

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] pprokuroria / docs[0] 12 / hits[0] 12 /
Vlore 2 ish-drejtues te INUV-it nen hetim
  • 2014-01-09

Vlore 2 ish-drejtues te INUV-it nen hetim

pProkuroria e Vlores ka vene nen hetim dy ish-pergjegjes te Inspektoriatit Ndertimor Urbanistik ne Vlore pasi akuzohen per shperdorim detyre Nen hetim jane Ruzhdi Zeneli 48 vjec dhe Mario Kalus 43 vjec te cilet akuzohen nga Prokuroria e Vlores se nuk kane nderhyre per prishjen e te pakten 65 moleve

Vjedhja e pikturave Prokuroria 18 muaj burg per Sotiraq Xegen
  • 2014-01-07

Vjedhja e pikturave Prokuroria 18 muaj burg per Sotiraq Xegen

pp pProkuroria e Korces ka kerkuar diten e sotme qe Sotiraq Xega te denohet me 18 muaj burg pasi akuzohet per zhdukjen e pikturave te Vangjush Mios nga galeria Guri Madhi Vendimin Prokuroria e mbeshtet bazuar ne keto akuza Keqmenaxhim te fondit te galerise nga ana e ish-pergjegjesit Sotiraq Xega Kj

4 zyrtare bashkie ne prokurori
  • 2013-12-22

4 zyrtare bashkie ne prokurori

pProkuroria e Pogradecit ka derguar per gjykim 4 zyrtare te bashkise se ketij qyteti me akuzen shperdorim detyrep pTe akuzuarit jane Paskalino Ziko drejtor urbanistik Erjon Vesho drejtor juridik Eniel Marjani sekretar teknik i KRRT-se dhe Orjeta Mato specialiste mjedisip pKater zyrtaret e bashkise

Vlore zhvillohet seanca ndaj kryetarit te Bashkise Gjika
  • 2013-11-15

Vlore zhvillohet seanca ndaj kryetarit te Bashkise Gjika

pp pSot zhvillohet seanca e pare gjyqesore ndaj kryetarit te Bashkise se Vlores Shpetim Gjikap pProkuroria e Vlores akuzon Gjiken se ne cilesine e kryetarit te KRRT-se se Bashkise Vlore ne bashkepunim me te pandehuren Eleni Dardhaj punonjese ne Drejtorine e Planifikimit te Territorit prane Bashkis

SHBA kallezon ish-shefin e kabinetit te Kseres
  • 2013-11-11

SHBA kallezon ish-shefin e kabinetit te Kseres

pp pAmbasada SHBA-se ne Tirane ka kallezuar ne prokurori ish-shefin e kabinetit te ish-ministrit Spiro Ksera personin e shpallur ne kerkim Kleves Bitro Kallezimi ndaj tij eshte bere pasi eshte arritur te vertetohet se ka pajisur me dokumente false tre persona te cilet jane derguar ne Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2013-10-10

Vrasja e tatimorit prokurori kerkon rihetim

pProkuroria e Pogradecit kerkon rinisjen e hetimeve per vrasjen e inspektorit te tatimeve ne komunen e Hudenishtit ne Porgradec Nga ana e organit te akuzes eshte kerkuar zhvarrosja e trupi te pajete te Ilirjan Seitllarit i cili u ekzekutua me 5 nentor te 2009p pVrasja ka mbetur ende pa nje autor nd

No Pic available
  • 2013-09-21

Tri pika karburanti te gjobitura vazhdonin mashtrimin

pProkuroria publikon te dhena te reja rreth hetimeve te Metrologjise Nga deshmite e inspektoreve ka rezultuar se ne tre pika karburantesh ne kryeqytet ka pasur probleme teknike me pompat te cilat ishin defektoze Mesohet se nga Drejtoria e Metrologjise ishte leshuar nje urdher qe pompat te nxirreshin