Rezultate te kerkimit per termin: +PTK

Meta: total 1000 / total_found 1097 / time 0.000 / keyword[0] ptk / docs[0] 1097 / hits[0] 3333 /
GJYQËSIA NË KOSOVË
  • 2016-09-17

GJYQËSIA NË KOSOVË

Jakup KRASNIQI Drejtësia në Kosovë në vazhdimësi ka qenë pika më e dobët e pushtetit të huaj dje, ajo vazhdon të jetë një pikë tepër e dobët edhe sot. Vazhdon të jetë pikë e dobët edhe sot, për faktin se i kanë mbetur shumë lidhje me të djeshmen, që ishte më shumë se e poli

MPB kërkon rrugë ligjore të mos e paguajë gjobën 5 milionëshe
  • 2016-08-28

MPB kërkon rrugë ligjore të mos e paguajë gjobën 5 milionëshe

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni, ka deklaruar se dikasteri që ai drejton do të bëjë të gjitha përpjekjet ligjore që tëi shmanget pagesës së gjobës së shqiptuar nga Gjykata e Arbitrazhit në Paris. "Jemi duke bërë të gjitha veprimet dhe do të përdorim

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Letër ambasadorëve të huaj!
  • 2016-08-02

Letër ambasadorëve të huaj!

Nga Arbana Xharra* Të nderuar ambasadorë, përfaqësues i BE-së dhe i SHBA-së, Mbase i keni dëgjuar gjatë ditës së djeshme përgjimet e Adem Grabovcit, edicioni i dytë pas aferës Pronto! Nuk ka nevojë për prezantimin e njeriut që tashmë më i famshëm është bërë me nofkën shefi

Këta janë deputetët më të pasur
  • 2016-07-24

Këta janë deputetët më të pasur

Deputetët me të ardhurat e tyre vazhdojnë të jenë shumë herë më të pasur se qytetarët e varfër të Republikës së Kosovës, të cilët i kanë zgjedhur me votat e tyre këta deputetë, të cilët po pasurohen çdo vit e më shumë. Me fitimet tyre sigurisht që jua kanë zili edhe shumë

Dështimet e Qeverisë së Kosovës në privatizim
  • 2016-06-22

Dështimet e Qeverisë së Kosovës në privatizim

Privatizimi i Brezovicës nuk paraqet dështimin e vetëm të ndërmarrjeve të mëdha publike që konsiderohen si burim i zhvillimit ekonomik të Kosovës. Qeveria e Kosovës dy herë dështoi në privatizimin e Postë Telekomit të Kosovës, ndërkaq Kombinati metalurgjik "Trepça" për vite ësh

Ti je pjesë e atdheut, 50 mijë numra të Valës për diasporën
  • 2016-06-21

Ti je pjesë e atdheut, 50 mijë numra të Valës për diasporën

Ministri i Diasporës, Valon Murati, drejtori i Telekomit të Kosovë, Agron Mustafa dhe kryeshefi i Postës së Kosovës, Sejdi Hoxha, në një takim pune u dakorduan që edhe këtë vit, kompania më e madhe publike në Kosovë, PTK/Vala, t'i bashkëngjitet fushatës së Ministrisë së Diasporë