Rezultate te kerkimit per termin: +Pacolli

Total: 3710
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Misionari Pacolli?

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është duke shqyrtuar mundësitë për largimin e tij nga Qeveria. Lideri i AKR’së ka thënë për Express se do të qartësohet në tetor të këtij viti nëse do të rrijë apo jo në postin që ka. Mirëpo, ka mohuar daljen e AKR’së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.036Z

Pacolli viziton Mitrovicen

Prishtine 26 shkurt NOA 8211 Presidenti i Republikes se Kosoves Behgjet Pacolli pritet te vizitoje sot qytetin e Mitrovices. Ne agjenden e derguar per media thuhet se presidenti Pacolli do te qendroje te shtunen ne Mitrovice por nuk saktesohet nese do te qendrojne ne veri te ketij qyteti. Kjo eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.931Z

Behgjet Pacolli emërohet Zëvendëskryeministër

Prishtinë, 8 prill, NOA Behgjet Pacolli është emëruar sot Zëvendëskryeministër i qeverisë së Kosovës. Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë nga kryeministri Hashim Thaçi. Pacolli do të ketë rol ekskluziv në shtimin e investimeve në Kosovë dhe në vazhdimin  punës lobues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.559Z

Pacolli nuk tërhiqet

Nga Express më 03 prill 2011 në ora 18:17 Behgjet Pacolli ka mohuar që kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi t’i ketë kërkuar që ai të tërhiqet nga kandidatura e sërishme për president të Kosovës. “Askush nuk ka kërkuar nga unë që të mos kandidohem”, ka thënë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.967Z

Ulet Pacolli

Behgjet Pacolli, brenda pak ditësh, ka shënuar rënie në karrierën politike. Nga posti i Presidentit të Republikës, të premten, u emërua zëvendës i Hashim Thaçit. Ai do të angazhohet në procesin e njohjeve dhe sjelljen e investimeve të huaja. Partia e tij, ndërkaq, pritet t’i mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.283Z

Pacolli qëndron në qeveri

Prishtinë, 27 prill, NOA – Behgjet Pacolli do të mbetet zëvendëskryeministër në kabinetin qeveritar të Hashim Thaçit. Sipas gazetës Express, Pacolli, së bashku me stafin e tij, janë takuar të martën me kreun e Qeverisë dhe zëvendësinë e tij, Hajredin Kuçi, ku për disa orë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.164Z

Kushtetuta reagon Pacolli

Në kohën kur në Prishtinë janë ngritur dyshimet se presidenti i ri kosovar ka shkelur kushtetutën e Kosovës, për shkak se votoi për qeverinë pasi ai e kishte marrë mandatin si president, vete Behgjet Pacolli ka reaguar në lidhje me kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama