Rezultate te kerkimit per termin: +Pacolli

Meta: total 1000 / total_found 3639 / time 0.001 / keyword[0] pacolli / docs[0] 3639 / hits[0] 10398 /
No Pic available
  • 2017-01-23

Pacolli: Ekip të ri dhe kushte të reja në bisedimet me Serbinë

Mes atyre që mendojnë se temat e bisedimeve duhet të riformatohen është edhe Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, i cili thotë gjithashtu se ekipi i bisedimeve me Serbinë duhet të ndryshojë dhe palës tjetër duhet ti vihen kushte. Në një intervistë me Zërin e Amerikës, z

No Pic available
  • 2017-01-12

Blic: Ish-presidenti Behgjet Pacolli blen lirimin e Haradinaj

Mediat serbe kanë nisur një fushatë spekulimi sa i përket përpjekjeve të autoriteteve kosovare për lirimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj. Gazeta Blic shkruan se ish-presidenti i Kosovës, njëkohësisht dhe biznesmeni më i pasur shqiptar Behgjet Pacolli nuk po kursen pasurinë

No Pic available
  • 2016-11-20

Pacolli rrëfen punën e paligjshme dhe takimet me Donald Trump

Ai është një nga shqiptarët më të pasur, ish-President dhe ish-Zëvendëskryeministër  i Republikës së Kosovës, bëhet fjalë për një nga sipërmarrësit më të suksesshëm, Behgjet Pacollin. I ftuar në emisionin Xing të Ermal Mamaqit, biznesmeni ka bërë një deklaratë të fuqishm

No Pic available
  • 2016-11-17

Kriza për vendimmarrje mund ta çojë Kosovën në zgjedhje

Pamundësia e koalicionit qeverisës që ti çojë deri në fund çështjet si Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi – si kusht për liberalizimin e vizave – si dhe ngecja me zbatimin e disa obligimeve nga dialogu me Serbinë dhe pamundësia e themelimit të Forcave të Armatosura, besohe

Kush fshihet pas Behgjet Pacollit
  • 2016-11-17

Kush fshihet pas Behgjet Pacollit

var fbShare url httpvizionplusalkush-fshihet-pas-behgjet-pacollitsize smallbrbrAi eshte Presidenti me jete shkurter ne historine e Kosoves Me nje pasuri te konsiderueshme per tu quajtur nje nder njerezit me te pasur te trojve shqiptare Behgjet Pacolli vazhdon te jete aktiv ne politikebrbr brbrAshtu

No Pic available
  • 2016-11-13

A do të jetë Behgjet Pacolli negociatori mes Edi Ramës dhe Donald Trump?

Pas fitores së Donald Trump-it, në Tiranë ka nisur një sulm frontal i kundërshtarëve të Edi Ramës për ti kujtuar kryeministrit deklaratat kundër multimiliarderit që tashmë është President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Logjikisht, kundërshtarët që nga Lulzim Basha, Ilir Met

UET në vitin e 10: Mision i përmbushur
  • 2016-09-20

UET në vitin e 10: Mision i përmbushur

Universiteti Europian i Tiranes fesoti dje 10-vjetorin e krijimit në një mbrëmje Gala të mbajtur në ambjentet e universitetit, ku ishin të pranishëm personalitete të rëndësishme në vend, anëtarë të kabinetit qeveritar, deputetë të Kuvendit, ish-presidentë, ministrja e Arsimit, Li