Rezultate te kerkimit per termin: +Paderborn

Meta: total 164 / total_found 164 / time 0.000 / keyword[0] paderborn / docs[0] 164 / hits[0] 212 /
10 kandidatët për golin e vitit (VIDEO)
  • 2015-11-07

10 kandidatët për golin e vitit (VIDEO)

Gara për çmimin "Pushkash", që vlerëson golin më të bukur të vitit, ka nisur zyrtarisht sot me shpalljen e dhjetë kandidaturave nga FIFA dhe revista "France Football". Këta janë golat e përzgjedhur nga FIFA dhe Komiteti i Futbollit: Sipas radhës: Lionel Mesi - 30.05.2015, Atletik Bil

Shënuan Berisha dhe Xhaka, çka tjetër bënë kosovarët këtë javë? (Video)
  • 2015-11-02

Shënuan Berisha dhe Xhaka, çka tjetër bënë kosovarët këtë javë? (Video)

Edhe këtë fundjavë kosovarët në kampionatet e ndryshme të botës, ka qenë protagonist të fitoreve të skuadrave të tyre, duke kontribuar me gola dhe asistime. E nisin me “mbretin” e golave, Besart Berisha, që ka shënuar dy go

Januzaj si "shigjetë", si Messi i lehtë (Video)
  • 2015-10-30

Januzaj si "shigjetë", si Messi i lehtë (Video)

Mediat gjermane kanë publikuar një video ku protagonist është Adnan Januzaj. Ylli kosovar në ndeshjen ndaj Paderborn e teston sprintin e tij duke treguar se sa ka përparuar në këtë drejtim. Por në një aksion të bukur, Januzajn se mbajnë

Sport  Kupa e Gjermanisë: Në turin e dytë, përballje e Bayern me Wolfsburg
  • 2015-10-27

Sport Kupa e Gjermanisë: Në turin e dytë, përballje e Bayern me Wolfsburg

TIRANE, 26 Tetor /ATSH-AFP/. - Bayern Munich, i pamundur ne kampionatin e Gjermanise me 10 fitore, do te udhetoje te marten per te luajtur ne mbremje me Wolfsburg, i 2-ti ne Bundeslige vitin e kaluar, ne ndeshjen e turit te 2-te te Kupes se Gjermanise. Bayern i drejtuar nga Guardiola synon gjithnje

Kuqezinjte mesohen me rrjeten
  • 2015-10-01

Kuqezinjte mesohen me rrjeten

brbrJurgen Gjasula duket se do te jete lideri i ri i Grojter Furth per kete sezon 29 vjecari i larguar ne menyren me te keqe nga kombetarja shqiptare ka shenuar nje tjeter gol per skuadren e tij te re ne fitoren 3-0 qe Grojter arriti ndaj Paderborn ne javen e 8 te bundesliges dy ne Gjermani Nje nde

Zyrtare: Sigal Prishtina sjell edhe një përforcim
  • 2015-09-22

Zyrtare: Sigal Prishtina sjell edhe një përforcim

Sigal Prishtina derisa po kryen përgatitjet e fundit për edicionin e ri që fillon në fillim të tetorit, ka arritur marrëveshje me fundorin Alhaji Mohammed, i cili do të jetë transferimi i fundit i skuadrës nga kryeqyteti. Skuadra kampione e Kosovës,

Meha cmend Gallatasaray-in
  • 2015-08-30

Meha cmend Gallatasaray-in

brbrKa qene surpriza mungesa e tij ne listen e De Biasit per dy takimet e radhes eliminatore por ka treguar se ka qene gabim mos grumbullimi i tij Alban Meha ka shkelqyer me Konjaspor ne javen e trete te kampionatit turk edhe pse skuadra e tij u mund thelle me rezultatin 1-4 Ka rezultuar lojtari me