Rezultate te kerkimit per termin: +Padia +Civile

Meta: total 595 / total_found 595 / time 0.001 / keyword[0] padia / docs[0] 3210 / hits[0] 4249 / keyword[1] civile / docs[1] 46335 / hits[1] 72327 /
No Pic available
  • 2016-09-13

Abuzime mln $ në Tiranë-Elbasan, paditet kreu i menaxhimit të projektit

KLSH  provon abuzimet miliona dollarëshe me ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan dhe kallëzon në prokurori drejtorin e Njësisë së menaxhimit të këtij projekti “Nga auditimi u konstatuan pagesa ndaj kontraktorëve privatë të dhëna në kundërshtim me kontratën e punimeve civile, k

Prokuroria, 5 vite burg gjyqtarit Doda
  • 2016-07-09

Prokuroria, 5 vite burg gjyqtarit Doda

Krimet e Rënda lexojnë konkluzionet për gjyqtarin e Sarandës që akuzohet për korrupsion, pasi i ka kërkuar një personi 80 mijë euro në këmbim të dhënies së vendimit në favor të tij  Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 5 vjet burgim dhe 3 vjet heqje të së drejtës

No Pic available
  • 2016-07-08

Prokuroria kërkon 5 vjet burg për gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar dënimin me 5 vjet burg dhe 3 vjet heqje të të drejtës së ushtrimit të funksioneve publike për gjyqtarin e Sarandës Rasim Doda, i cili akuzohet për Korrupsion pasiv. Prokuroria për Krime të Rënda e akuzon Dodën se i ka kërkuar 80 mijë euro nj

Gjyqtari kërkoi 80 mijë euro, Prokuroria: 5 vjet burg
  • 2016-07-08

Gjyqtari kërkoi 80 mijë euro, Prokuroria: 5 vjet burg

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 5 vjet burgim dhe 3 vjet heqje të të drejtës së ushtrimit të funksioneve publike për gjyqtarin e Sarandës, Rasim Doda, I akuzuar për veprën penale të "Korrupsionit pasiv të gjyqtarit...". Gjyqtari Rasim Doda Hetimi ndaj të pandehuri

Padia e OSHEE për dëmshpërblim, sekuestro 8 mln euro Ismailajt
  • 2016-06-22

Padia e OSHEE për dëmshpërblim, sekuestro 8 mln euro Ismailajt

Gjykata e Tiranës vendosi dje masën e sekuestros mbi 8 milionë euro pasuri të administratorit të DIA-s, biznesmenit Kastriot Ismailaj. Vendimi në fjalë ishte në pranim të kërkesës së përfaqësuesve të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në procesin civil me palë

Padia per shpifje nis gjyqi Nishani-Veliaj
  • 2016-06-17

Padia per shpifje nis gjyqi Nishani-Veliaj

Tirane 16 qershor 2016 NOAal - Sot ne Gjykaten e Tiranes nisi procesi gjyqesor mes presidentit Nishani dhe kryebashkiakut Veliaj Kreu i shtetit e ka paditur per shpifje kryebashkiakun Ne seance ishin te pranishem vetem dy perfaqesuesit ligjore te Nishanit e Veliajtbr br Gjykata kerkoi kohe per te

Tiranë/ Padia për shpifje, nis gjyqi Nishani-Veliaj
  • 2016-06-16

Tiranë/ Padia për shpifje, nis gjyqi Nishani-Veliaj

Sot në Gjykatën e Tiranës nisi procesi gjyqësor mes presidentit Nishani dhe kryebashkiakut Veliaj. Kreu i shtetit e ka paditur për shpifje kryebashkiakun. Në seancë ishin të pranishëm vetëëm dy përfaqësuesit ligjorë të Nishanit e Veliajt. Gjykata kërkoi kohë për të marrë pamjet