Rezultate te kerkimit per termin: +Padia +Civile

Meta: total 553 / total_found 553 / time 0.015 / keyword[0] padia / docs[0] 2860 / hits[0] 3823 / keyword[1] civile / docs[1] 40660 / hits[1] 63089 /
Vendimi i Ramës për të pushuar të gjitha paditë ndaj CEZ-it, Mega-afera e korrupsionit, në 25 vite pluralizëm
  • 2015-09-11

Vendimi i Ramës për të pushuar të gjitha paditë ndaj CEZ-it, Mega-afera e korrupsionit, në 25 vite pluralizëm

Në një marrëveshje me përfitime politike dhe financiare, Edi Rama ka tërhequr padinë e qeverisë "Berisha" ndaj kompanisë çeke CEZ dhe kompanive nënkontraktuese, në mesin e të cilave është edhe kompania e Kastriot Ismailajt. Duke ndërprerë arbitrazhin, qeveria e Ramës i dhuro

Padi per foton e Monumentit te Skenderbeut ne pasaportat shqiptare
  • 2015-09-04

Padi per foton e Monumentit te Skenderbeut ne pasaportat shqiptare

Fotografia e Monumentit te Heroit Kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu ne pasaportat e reja te shtetasve shqiptare behet shkak per nje padi civile nga familjaret e Skulptorit te Popullit Odise Paskali nje nga autoret e vepres se famshmebr br Ata kerkojne te Drejten e Autorit per perdorimin e fotog

Gjyqtari kërkoi 80 mijë euro me shenjë në pëllëmbë
  • 2015-08-08

Gjyqtari kërkoi 80 mijë euro me shenjë në pëllëmbë

Prokuroria e Krimeve të Rënda dërgon në gjykatë dosjen e gjyqtarit të Sarandës Rasim Doda i akuzuar për korrupsion. Një ditë para shpalljes së vendimit ai kishte përgatitur dispozitivin në favor të kallëzuesit i cili pretendon sëe gjyqtari i kërkoi 80 mijë euro duke i bërë shenj

Kuvendi i Kosovës përfundoi, pa opozitën, odisenë rreth gjykatës speciale
  • 2015-08-04

Kuvendi i Kosovës përfundoi, pa opozitën, odisenë rreth gjykatës speciale

Në një seancë të jashtëzakonshme plenare të Kuvendit të Kosovës, të thirrur sot pas asaj maratonike në të cilën u miratuan ndryshimet kushtetuese, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në lexim të parë dhe të dytë, me procedurë të përshpejtuar dy projektligjet që ka

Rama 8211 Ristani mbyllet shqyrtimi gjyqesor i padise per shpifje
  • 2015-05-18

Rama 8211 Ristani mbyllet shqyrtimi gjyqesor i padise per shpifje

brbrGjykata e Larte i ka dhene fund shqyrtimit gjyqesor te padise per shpifje te ngritur nga kryeministri Edi Rama ndaj deputetit te Partise Demokratike Arben Ristani Ne seancen e kesaj te hene te zhvilluar ne Gjykaten e Larte te dyja palet paraqiten provat per te vertetuar pretendimet e tyre Avokat

Pistoletë të dashurit për pasurinë, Bazhdari çon në Prokurori Berishën
  • 2015-05-08

Pistoletë të dashurit për pasurinë, Bazhdari çon në Prokurori Berishën

Tiranë - Dy padi janë depozituar ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Kandidatja e Partisë Socialiste për Shkodrën, Keti Bazhdari ka kallëzuar penalisht Berishën për deklaratat e tij dje në Parlament, ku ai theksoi se zonja Bazhdari i kishte vënë pasuritë e saj duke i vënë pistoletën

Drejt Durrësit për të votuar?
  • 2015-05-06

Drejt Durrësit për të votuar?

Nga Arion Sulo Padia që KQZ bëri në Prokurori për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako, me dyshimin se listës së zgjedhësve i janë shtuar mbi 2 mijë votues artificialë, rikthen hijet e manipulimit dhe tregon se qyteti bregdetar do të jetë një përballje e tensionuar, që mund t'